Kicad kütüphaneleri boş

Kicad öğrenmek istiyorum.
Pardus yazılım merkezinden Kicad yükledim.
Kütüphaneleri bomboş.
Nasıl yükleyebilirim?

1 Beğeni

Hocam yazılım merkezinden kurmuş olduğum kicadı kullanıyorum, kütüphaneler dolu.

Temiz kaldırma yapıp yeniden kurmayı dener misiniz. Normalde dediğiniz gibi olmaması lazım.

İşe yaramazsa synaptic kurup çalıştırın. Kicad yazarak kicad ile ilgili gördüğünüz eklentileri kurmayı deneyin.

3 Beğeni

Öncelikle uygulamayı ilk çalıştırdığınızda Tercihler -> Sembol kitaplıklarını yönet bölümünde size boş bir kütüphane mi ya da kütüphaneyi kopyalayalım mı diye soruyor.

Devre şeması çizimi için Kicad öğrenilesi bir yazılımdır.

Kicad örnek

Kicad örnek

Benzetim için Microcap, LTSpice ya da Tina TI gibi yazılımlar var.

Bunların üçü de Wine ile çalışır.

Elektroniği gerçek manada öğrenmek için, dalga ölçüm cihazına (“osiloskop”) ve işaret üreticine ihtiyacınız olabilir.

Böylece elektroniği sınayarak öğrenebilirsiniz.

Başlangıç için ses kartı osiloskop yapabilirsiniz.

Sinyal üreteci olarak da, XR2206 yongası kullanan sinyal üreteci kullanabilirsiniz. Bu devreyi kendiniz lehimleyerek kullanabilirsiniz.

XR2206 yongası kullanan sinyal üretecinin çıkış tam direnci yaklaşık 600 ohm kadardır. Cihazın çıkışta doğru akım silme özelliği yok. Bu nedenle işaretin doğru akım bileşenini silmek için çıkışa bir filtre eklemek gerekebilir.

FeelElec FY6900 sinyal üreteci birbirinden bağımsız iki kanal içeriyor. İncelemeleri okuyabilir ya da seyredebilirsiniz.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.