Kilit Ekranı Arkaplanı Değiştirmek

Kilit ekranı arkaplanını değiştirmek mümkün mü? Ya da çok daha farklı bir tema kullanmak?
Teşekkürler

Terminalden sudo nano /etc/lightdm/lightdm-gtk-greeter.conf komutunu çalıştırın.

[greeter]

Yazan ayarın altındaki

#background=

yazan satırın başındaki # işaretini kaldırın ve dosya yolunu yazın.

Örnek:

background=/home/kaan/resim.jpg

Editörü kaydedip kapatmak için sırayla CTRL+O enter CTRL+X tuşlarını kullanınız.

3 Beğeni

Merhaba Süleyman Bey;

Kilit ekranı ile ilgili birçok ayarı yönetebileceğiniz bir paket mevcut. Synaptic ile lightdm-gtk-greeter-settings aratarak ya da konsoldan sudo apt-get install lightdm-gtk-greeter-settings komutu ile kurabilirsiniz.

Program sayesinde kilit ekranında birçok değişiklik yapabiliyorsunuz. Tema, yazı tipi, arkaplan, ikonlar hatta kullanıcı adı ve parola yazdığınız kutucuğun ekrandaki konumunu bile değiştirebilirsiniz.

İyi günler.

9 Beğeni

Hocam bu çok iyiymiş sağolun :+1:

2 Beğeni

Neden Pardus’ta bununla ilgili bir menü yok. Veya @efeyaryukey 'in bahsettiği menünün Türkçeleştirilip eklenmesi mümkünmüdür.

2 Beğeni

Bahsedilen ayarlar arayüz ayarlarıdır. İstediğiniz şekilde arayüzü kullanabilir veya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Biraz araştırma ile bununla ilgili paketleri depolarımızda bulabilir ve kullanabilirsiniz. Tüm kullanıcıların isteklerine uygun paketleri veya programları içeren bir kalıp dosyası hazırlarsak hem boyutu büyük olacak hemde bu uygulamaları kullanmayan kullanıcılar için gereksiz olacaktır.

1 Beğeni

Ama bunları pardua mağzaya koyabilirsiniz gpartesd veya debain programlarını kurmamıza yarayan programlar gibi pardus mağzada bulunması daha iyi olur. Mesela ben ilk kez bir Linux tabanlı işletim sistemi kullanıyorum. Benim gibilere yardımcı olur.

4 Beğeni

Depolarımızda birçok program mevcuttur. Terminalden veya paket yöneticisinden yüklenebilir. Mağazaya ilerleyen dönemlerde eklenebilir.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.