Kısa süreli donma ve takılmalar

Pardus 17.5 sürümünü kullanıyorum, yalnızca internete falan giriyorum, bazen kısa süreli donma ve takılmalar meydana geliyor, bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Bilgisayarı alalı 4 yıl civarı oldu, sabit disk HDD (Disk sağlıklı ama 76 kötü sektör var), ekran kartı yandı bu nedenle işlemcinin ekran kartını kullanıyorum, bu da sanırım Intel HD Graphics ekran kartı. Herhangi bir ekran kartı sürücüsü kurulumu falan da yapmadım. RAM:8GB İşlemci İ5 olması lazım 3.2 GHz, 4 çekirdekli, 64bit
Acaba bu sorun ekran kartından mı, sabit diskten kaynaklı mı yoksa 17.5 sürümünden midir?
ekran kartı sürücü kurulumu yapmadım.

Bu sistemde takilmalar olmaz. Eger temiz kurulum yapti iseniz Hard Disk problemi gibi gözüküyor. Okuma-Yazma verimliligi azalmis olabilir.

2 Beğeni

Ekran görüntüsü_2020-08-12_23-05-28

• ubuntu wiki, ekran kartları hakkında yeterli bilgi veriyor,
  • intel ekran kartı için yazı ; " Bilgisayarınızda ister çift ekran kartından biri Intel olsun isterse tek kart olarak Intel bulunsun, Intel ekran kartları için herhangi bir sürücü yüklemeniz-değiştirmeniz gerekmez. Çünkü Intel firması, Linux sürücülerini açık kaynak olarak yayınlamakta, Intel’in resmi sürücüleri sistemle beraber kurulu gelmektedir. " linux ve ekran kartları için yazının devamı …

sonuç ; ekran kartınız " intel markalı " ise bu ekran kartı kullanımında,
Linux ile bir sorun olmamalı.
Bence, sorun sabit disk’de.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.