Kodak i2400 Tarayıcı Browser Üzerinden Çalıştırma

Kurumda kullanılan Kodak i2400 tarayıcılarını Pardus göçü yaptığımız makinelerde browser üzerinden kullanamıyoruz.

Ücretli bir program olan Dynamic Web TWAIN’in kendi test ortamında Browser üzerinden tarama işlemini yapabildim.

Mevcut kullandığımız MIS yazılımı içerisinde tarama işlemi sadece Mozilla 52 sürümünde tarama işlemi yapılmaktadır fakat kurum olarak biz bu yöntemi istemiyoruz.

Bu 2 çözüm dışında bunun başka bir yolu var mıdır merak ediyorum?

Başka bir yol bulunmazsa Dynamic Web TWAIN programı alınıp MIS yazılımına entegre edilecek.

su anda kullanmış olduğunuz mozilla yı 52 sürümüne geri çekerek tarama işlemini yapmayıo denediniz mi? 52 sonrası java desteği sonlandırıldığından dolayı tarama işlemi yapılamaz.

synaptic >>arama >> firefox-esr>> seçim yap>> Paket>> Sürüme Zorla Seçeneğinden 52.09 a getirin hocam. Muhtemelen yapacaktır. E imzalarda java yı eskiden bu şekilde çalıştırmayı başarıyorduk.

Kurum eski bir sürüm kullanmak istemiyor 52 sürümününden başka bir çözüm var mı diye merak ediyorum bende.

Bildiğim kadarıyla yok hocam. Söyle birsey yapılabilir Java’yı arka planda çalıştıran bir servis yazılabilirse.Misal TARIM bakanlığında e imza servisi diye bir servis kullanıyoruz. Localhost üzerinden herhangi bir tarayıcıdan e imza ile sistemlere giriş yapılabiliyor.hatta tarama içinde benzer bit servis yazıldığını duydum ama kullanma fırsatım olmamisti

pale-moon diye bir tarayıcı var java destekliyor. firefox tabanlı bunu kullanın.

Türkçe dil paketide var yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Burak bey iyi günler şu makaleyi incelediniz mi?

1 Beğeni

Bunu mutlaka inceleyeceğim.

Evet inceledim o konuda tarayıcı üzerinden değil bilgisayar üzerinden çalıştırma anlatılmış Ben zaten bilgisayar üzerinden xsane-kodak ile tarayıcı çalıştırabiliyorum.

pale-moon tarayıcısı da işe yaramadı. Dynamsoft markasındaki Web Twain yazılımını alıp kullandığımız MIS yazılımına entegre edeceğiz. Tek çözüm bu gibi duruyor şu anlık.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.