Komut satırından wallpaper set etme

Arkadaşlar pardus xfce sürümüne yeni geçtim. Kendim için ufak bir wallpaper uygulaması yapıyorum. Bir web sitesine gidip random wallpaper indiriyor. Yaşadığım sorun ise bir türlü indirdiğim wallpaper ı duvar kağıdı olarak komut satırından set ettirememem. Feh gibi araçları denedim ama olmadı. Bunun için pardus kendisinde nasıl bir komut işliyor? Hangi konut ile set edebilirim?

xfconf-query -c xfce4-desktop -p /backdrop/screen0/monitorVGA-0/workspace0/last-image -s /home/kaan/Masaüstü/res.jpg

Takıl olan ekranların listesini görmek ve komutta bulunan monitorVGA-0 parametresinin yerine yazman için xrandr -q komut çıktısındaki connected yazan ekranları kullanabilirsiniz.

Örnek olarak bende 2 ekran takılı. 1. ekranım xrandr -q komut çıktısındaki VGA-0 , 2.ekranımsa DVI-0 olarak gözüküyor. Ben 1.ekranımın duvar kağıdıını değiştirmek için monitorVGA-0 parametresini kullandım. 2. ekranımın duvar kağıdıını değiştirmek için monitorDVI-0 yazmam gerekir.

Komutta bulunan diğer parametre ise kullanmak istediğim duvar kağıdının adresi /home/kaan/Masaüstü/res.jpg . Buraya siz istediğiniz bir resmin yolu yazacaksınız.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.