Konsol kısayolu

Herkese tekrar merhaba. Uçbirim açmak için ctrl+alt+t kombinasyonu neden çalışmıyor acaba birkaç kez silip yükledim Pardusu çeşitli nedenlerle ama sonuç hep aynı. Ubuntu’da kısayol bu şekildeydi forumda bulabildiğim kadarıyla pardusta da bu şekildeymiş aslında ama ne yaptıysam beceremedim var mıdır bir yolu acaba?

Bu arada f klavye kullanıcısıyım. Hem f klavyedeki tuş konumlarına göre hem de q klavyedeki tuş konumlarına göre denedim ama nafile.

2 Beğeni

Ayarlar - Klavye - Uygulama Kısa Yolları sekmesinde ctrl+alt+t tuşlarında yazan komut şu şekilde olmalı: exo-open --launch TerminalEmulator

1 Beğeni

Bu şekilde yaptım ama yine çalışmadı

1 Beğeni

Başka kısayol atayarak deneme yapın.

1 Beğeni

Merhaba,

Komut ismi olarak bunu dir deneyiniz:

gnome-terminal

2 Beğeni

HATA:ne yazık ki her iki şekilde de olmadı sorun değil sık kullanılanlara ekledim çok teşekkür ederim

DÜZELTME: Can Akın’ın cevabını sanırım yanlış anlamışım. Yukarıda exo-open şeklinde başlayan komutta TerminalEmulator yerine gnome-terminal yaz şeklinde anlayıp o şekilde yapmıştım o yüzden çalışmamış.

Sadece gnome-terminal yazdım ve ctrl+alt+t kısayolu çalıştı. Teşekkürler.

2 Beğeni

Sorun degil. problemin cözüldügüne sevindim.

Maalesef türkce dil kabiliyetimi biraz daha genisletmem lagzim hahahh pardon :smiley:
:+1:

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.