Kurulum %4de takılıp kapandı

(İsmail) #1

merhaba
daha önce ubuntu vs linux mint kullandım .
şu anda manjaro linux kullanıyorum.manjaro.org un sitesinde paylaştığı bir usb yazdırma komutu var
sudo dd bs=4M if=/path/to/distro.iso of=/dev/sd[drive letter] status=progress oflag=sync

bu komut ile daha önce ubuntu usbsi yazdırdım,arch linux usb si yazdırdım.ikisi içinde hazırladığım usb ile kurulumu gerçekleştirebildim.
yine bu komut ile pardus iso sunu yazdırdım .kurulum başladı herşey çok güzel ,dosya kopyalamada zorlandı %3 de takıldı,zar zor %4 e geçti bekledim en sonunda ilerler diye bilgisayar aşırı ısınıp kapandı.(laptopun fanlarında sıkıntı da var ,altında laptop soğutucusu ile kullanıyorum).Diğer dağıtımları yüklerken böyle bir şey olmadı 20 dakikada kuruldular.
Bu nasıl bir hata anlamadım ben pardus yüklemek için bu kadar sorun yaşıyacaksak ohooo.
Cd den de denemiştim o da olmamıştı.Uefi açık sorun ondan mı?Ondan ise o daha saçma değil mi bu devirde?Uzun lafın kısası pardus kullanayım dedim ,bezmiş durumdayım.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

dd komutu standart bir komuttur. Bu komut ile sayısız kez kalıp dosyası yazdırdım. Diskinizin sağlıklı olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

2 Likes

(Abdullah Turgut) #3

Merhaba,

Ben de hiç komutla uğraşmadan pardus sitesindeki piw.exe yi kullanarak veya rufus yazılımı ile usb hazırlayarak kurulum yaptım. Bu güne kadar da hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Komuta takılıp kalmayın derim. Farklı yollar ve alternatifleri deneyin ve kendinizi boşuna yormayın.

Kolay gelsin.
Saygılar

0 Likes

(İsmail) #4

Suse imagewriter programı ile tekrar denedim.Aslında canlı kurulum olarak kullanabiliyorum ,internete fln girebiliyorum.Galiba kullandığım bilgisayarı sevmedi:) Hp pavilion g6 model notebook kullanıyorum.Neyse kısmet değilmiş , başka sefere artık.

0 Likes

(system) kapatıldı #5

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes