Kurulum Aracı Lütfen Root Disk Bölümüne İhtiyaç vardır

Harddiskimde Hiç Bir Sıkıntı Olmadıgı Halde Memory Hatası Alıyorum Suan Pardusun Arayüzünden Yani Kurmadan Kullanıyorum Artık Betamı Desem Bilmiyorum Ne Yapmam Gerekir.

Hata kodunu yazabilirmisiniz?

1 Beğeni

bu hatayi nasıl duzetirim yardimci olurmusun

Kurmak istediğiniz alanı ext4 olarak biçimlendirin ve kurulacak olan bölüm üzerinde sağ tıklayarak “Atanacak yer:/” olarak seçin. Biçimlendirme için Pardus KDE Kurulum Kılavuzu – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkindeki 7.adımda yer alan kısımda Bölümleri düzenle butonuna basarak yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Ayrılmamış alandan sda1 oluştur ya da dur bir dk komple sda2 olanı da sil sadece ayrılmamış alan kalacak orda. Ekle de üst ekranda. İlk önce sda1 diyecek ve tipine ext4 yap. Sonra tekrar ekle bu sefer sda2 olacak. Bunlar harddisk bölümler, bildiğin c ve d :slight_smile: bütün bu işlemden sonra uygula dediğin zaman bu ekrana geri dönersin. Sda1 olana yani sistemi kuracağına sağ tıkla ve açılan menüde / olan ortadaki o seç ve ileri de. Sonrasını adım adım yaparsın zaten

her yolu ve herseyi denedim bilgisayarı actıgımda memory hatası devam ediyor 1.olarak hdd seciyorum aynı flası taktıgımda kuruluma geliyo kurduktan sonra yeniden baslat dediginde yine aynı.