Kurulum başlamıyor

Etap sürümünü normal kullanıcılar da kullanabilir mi? Ben kuramadım. Cd yazdım ama boot edemedim. Acaba cd hatalımı yazıldı sorun yaşayanlar paylaşabiliri mi?

Etap sürümün normal kullanıcılar kullanabilir. Çok kullandım. Geçen Ekimde en son çıkmıştı Kullanıcı adı ogretmen şifresi ogretmen dir. Öğretmen rolünü seçerseniz. Öğrenci rolünde ogrenci dir. Admin şifresi yok. Oraya giremezsiniz güncelleme yapamazsınız kullanmanızda bir mahzur yok.

Karşılaştığınız sorunun detaylarını paylaşır mısınız? Hangi aşamada kalıyorsunuz? BIOS boot ayarlarında önceliği CD/DVD sürücünüze verdiniz mi?

– İndirdiğiniz ISO dosyasını arşivden çıkarmadan, boş bir dvd’ye ya da usb belleğe yazmanız gerekiyor, daha sonra ise bu yazdığınız materyal ile bilgisayarınızı açıp kurulum yapmanız gerekiyor.

– Ashampoo, Nero gibi programlarla Disk imajı oluştur/yak ya da kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak dosya üzerinde sağ tuşa basarak Kalıp dosyasını CD/DVDye yak/yaz seçenekleri ile indirdiğiniz iso kalıp dosyasını yakabilirsiniz.
– Unetbootin, Rufus gibi programlarla indirdiğiniz iso yansımasını USB belleğe yazdırabilirsiniz

o aşamaları biliyorum bilgisayarımda linux sürümü bir kaç işletim sistemim var linuxmint ubuntu kurumsal5 pardus ve 17 olmak üzere bu yüzden etap kurulumu merak ettim ama kurulum başlatamadım sol üst köşede tire- çizgisi çıkıyor ama ana ekran gelmiyor bekliyorum ama yok bu arada usb cd kullanıyorum usb 2 den bağlanıyordu arkada usb3 vardı oraya bağladım değişen yok acaba usb den mi boot etsem bilmiyorum birde acaba kurumsal 5,1 den çok farkı yoksa denememe gerek yok onu biliyor ve seve seve kullanıyorulm linux bana özgürlük hissi veriyor işletim sistemine doğrudan müdahele ediyor ve terminal den birşeyler yapmayı seviyorum