Kurulum hatası yardım


(Mahmut) #1

Merhaba,
Bilgisayarıma usb ile Pardus kurdum bundan önce Windows 10 yüklüydü onu tamamen kaldırdım. Pardus kurulumunda herhangi bir hata ile karşılaşmama rağmen önyükleyici kurulmuyor iki kere sıfırdan kurdum yine kurulmadı. Yardımcı olabilir misiniz? USB üzerinden Pardusu başlatmak isteyince de no signal yazısı çıkıyor ekrana başka bir şey gelmiyor.


(Cüneyt Ulusoy) #2

Kurulum adımlarındaki Diskleri Bölümle ekran görüntülerini paylaşır mısınız?


(Mahmut) #3


(Cüneyt Ulusoy) #4

Anlatmak istediğiniz nedir?


(Cüneyt Ulusoy) #5

Sadece Pardus olacaksa Yardımcı İle Diskin Tamamını Kullan seçin > Diskinizi Seçin > Tüm Dosyalar Tek Bölümde seçin > Bölümlemeyi Bitir ve Değişiklikleri diske kaydet ile devam edin.

https://www.pardus.org.tr/pardus-kurulum-kilavuzu/


(İzleVeÖğren) #6

Aşağıdaki konuda anlatılan adımları tek tek uygulayarak kurulum yapınız.


(Mahmut) #7

Daha önceki kurulumlarda o şekilde secmistim ama olmamıştı bu sefer böyle deneyeyim dedim sonuç yine aynı önyükleyici kurulmuyor ve usb üzerinden de Pardusu çalıştıramıyorum


(Mahmut) #8

Tam olarak burada anlatıldığı gibi de denedim ama grub kurma ekranını atlıyor ve ben secince de bana grubu kuracağım diski sormadan kendisi kuruluyor diyor ama kurulmuyor biosta da görünmüyor eskiden windows 10 kuruluydu ssd içinde artık sildim tamamen diski biçimlendirdim sadece Pardus kullanmak istiyorum. Ayrıca bazı yerlerde biosdan secure boot kapatıp deneyin yazılmış benim biosda öyle bir seçenek yok sadece hızlı başlatmayı kapatabildim acaba sorun secure boot seçeneği olmamasından mı kaynaklanıyor?


(Cüneyt Ulusoy) #9

Tüm bölümleri silip birleştirin. Bios ayarlarınızı kontrol edelim. Kurulumu beraber yapalım. Gerekirse Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. 444 5 773


(system) kapatıldı #10

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.