Kurulum sırasında %25 te takılıyor

19.2 sürümünü yüklerken her şeyi ayarlıyorum fakat en sona geldiğimde source dizini siliniyor diyor ve %25’e kadar yüklenip donuyor. Bir kaç defa kurulumu baştan başlattım ama her seferinde aynı sorun karşıma çıktı

md5 kontrolü yapınız Md5 Kontrolü nasıl yapılır?
Sistemde windows ile beraber kullanıyorsanız windowsu açarak shift tuşuna basılı tutarak kapatıp kurulum yapınız.

Saolun hocam bunu yaptım ama bu seferde kayboldu
Bios ekranıda fahil hiçbiryerde görünmüyor kurulumu tamamladıktan sonra kayboldu

Bios ekranında gözükmeyen kaybolan nedir?

Şoyle anlatayım ben pardusun 19.2 iso sürümünü indirip usbden bilgisyara kurulumu yaptım kurulum son aşamasında bana bilgisyarımın yeniden başlatılacağı ve sonra pardusun açılanacağını söyledi yeniden başlattığında ise sanki hiç kurulum yapmamısım gibi şu an bilgisayarda kurulu olan linux mint açılıyor pardusu hiçbir yerden açamıyorum usbyi takıp çalışan olarak açtiğimda ise rahatça işlerimi yapamıyorum

grub-customizer kurarak grubu düzenleyiniz.

Onu nasıl kurarım acaba ?

sudo apt install grub-customizer komutu ile kurabilirsiniz.

/bin/sh sudo : not found
Diyor :frowning:

md5 kontrolünü yaptığınıza emin misiniz?

Evet elbette
Evet elbette

bu hataları vermesi normal değil. Mint içinden grub-customizer kurup düzenlemeyi deneyiniz.

1 Beğeni

Denedim ve çalıştı çok teşekkür ederim

2 Beğeni

linux mint kullanıyorsun öyle yazmışsın.
-Boot-Repair iso sunu indir.cd yaz.
-boot repair cd pc aç.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.