Kurulumda Grub Sorunu

Pardus 19.2’yi ikinci işletim sistemi olarak kurmaya çalıştım. Önce D sürücüsüne sonra C sürücüsünde ayırdığım disk alanına kurmayı denedim. Her ikisinde de grub ön yükleyici Windows’u algılamıyor, Pardus’u bilgisayardaki tek işletim sistemi olarak görüyor. Kurulumu bitiriyorum ama bilgisayarı yeniden başlatınca grub ekranı gelmiyor, doğrudan Windows açılıyor. Daha önce Pardus 17.5 kurmuştum ama böyle bir sorun çıkmamıştı.

'grub' için arama sonuçları - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM linklerine bakabilirsiniz.

2 Beğeni

bende aynı sorunu arch linxuta yaşamıştım öncelikle bios menüsünden pardusu birinci sıraya alın sonra windowsu grub menusune eklemek için os-prober ntfs-3g mtools dosfstools paketlerini kurun sudo os-prober komutunu terminale girdiğinizde windowsu bulması lazım sonra sudo update-grub diyerek grubu güncelleyin forumda yeniyim sorunu görünce yazayım dedim umarım sorununuz giderilir iyi forumlar.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.