Kurulumu gerçekleştirdim, sistem çalışmıyor

Kalıp dosyasını rufus.exe programının 2.16 sürümü ile yazdırınız. Program içersinden kalıp dosyasını seçtikten sonra açılır kutucuktan dd yansı seçeneğini seçerek yazdırınız.

Selamlar Kaan bey. En son söylediğinizi de denediim yine olmadı. Pardus 17.4 DDE (64-bit) dağıtımı da, Pardus 17.4 XFCE (64-bit) dağıtımıda ne yaptıysam çalışmadı. Kurmadan dahi, Çalışan Pardus seçeneğinde de sürekli aynı hatayı aldım. 
          Ekran kartı Intel HD Graphics 630 ve yeni çıkan bir kart. Zira 7.nesil işletim sisteminin yer aldığı anakart üzerinde tümleşik bir kart olduğu için Windows 8 ve Windows 7 sürücüleri bulunmasına rağmen 7. nesiller için uyumlu çalışmıyor ve kurulmuyor. Hatta Windows 10 işletim sisteminde 1511 güncellemesi alan bir sürümünde kurduğum için sağlıklı çalışmadı. Firma ile görüştüğümde Windows 10 7109 güncellemesini almayan işletim sistemlerinde çalışmayacağını belirttiler. Bu sebeple her zaman benim için bir uhte olan özgür yazılımlaraa geçeyim istedim. Sınıfımda yer alan bilgisayarlara Pardus kurayım dedim, fakat olmadı.
          Yalnız etkileşimli tahtalar için üretilen Pardus ETAP 5.2 (64-bit) dağıtımının çalışan pardus seçeneği ile açıldı(Kurulumu da olabilecek görünüyor. Fakat tahta versiyonunun kullanımı bilgisayar için uygun değil.). Benim tahminim Ekran kartı sürücüsünü Pardus 17.4 DDE (64-bit) ve Pardus 17.4 XFCE (64-bit) dağıtımları tanımıyor yada uyumlu çalışmıyor. Problem her ne ise Pardus ETAP 5.2 (64-bit) dağıtımında çözülmüş görünüyor. Umarım ilerki çıkan dağıtımlarda bu problem aşılır. 
          İlginizden dolayı teşekkürler.
1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.