Kyocera 6530 iş hesapalama

Kyocera 6530 fotokopi makinasını ağ üzerinden tanıttım fakat iş hesaplama bölümünü yapamadım.
Windowsta normalde yazdır dediğimiz zaman hesap numaramızı soran bir iletişim kutusu gelir, sifremizi/hesap numaramızı yazıp çıktımızı alırız. Windowsta bunu yapmak için sade sürücü değil de programını kurmamız gerekiyor.
Pardusta kurduğum sürücü iş hesaplama ayarı kapalı iken çalışıyor ama iş hesaplama açıkken makinada ışıklar yanıp sönüyor, sistemi tıkıyor. İş hesaplamadan vazgeçme şansımız da yok.
Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Tarayıcıdan yazıcının ip adresini girerek kendi ayarlarına ulaşabiliyorsanız oradan değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz.

ben öğretmenler odasındaki bilgisayara kurdum. bahsettiğiniz gibi makinede her öğretmen için şifre var. windowsta bu şifreleri girerek çıktı alabiliyoruz. kyoceranın sitesindeki driver ı da kurdum ama iş hesaplama ayarlarını gireceğim bir yer bulamadım. bilgisayarda pardus ve windows kurulu . yazıcıdan çıktı alamadığım için windowsu kaldıramıyorum bilgisayardan. bahsettiğiniz soruna çözüm bulduğunuzda paylaşırsanız sevinirim.

fotokopi makinesindeki iş hesaplama ayarı nasıl kapatılıyor. ben hiç çıktı alamıyorum

Windows’ta da yazılım kullandığınızdan bahsetmiştiniz.
Kullandığınız yazılım nedir acaba?
Belki Linux sürümü vardır yada aynı işlevi görev bir uygulama…

Çözüm çok basit görünüyor wine HQ kurup denemek

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.