Kyocera M3145idn yazıcının etkin olmama sorunu

Merhaba.
Kyocera M3145idn yazıcı nedenini bilmediğim bir sebepten pasifleşiyor. Tekrar etkinleştirmek için yazıcı özelliklerinden “Politikalar” kısmındaki “Durum” kısmından “Etkin” seçeneğini aktif ediyorum.

“etc/cups/printers.conf” dosyasına “Option usb-no-reattach true” seçeneğini eklemekte sorunu gidermedi.

Sorunu nasıl çözebilirim?

Saygılarımla…

Şu sayfadan sürücünüzü tekrar kurmayı deneyin: Ürün Destek ve İndirme Merkezi | Kyocera Turkey

Tarayıcı özelliği için üstteki son sürüm SANE 'yi indirin. Normal yazıcı kurulumu için ortadaki Linux Universal Driver 'ı indirin.

İndirilenler klasöründe sağ tıklayın. Buraya çıkar deyin. Debian yazan dosyayı açın. EU veya Global yazan dosyalardan -ki ben global yazanı açtım. kyodialogamd64.deb 'e çift tıkladım. Pardus Paket Kurucu ile kurulum yaptım. Menüye geldim, arama kutucuğuna kyodialog yazdım. Veya Kyocera Print Panel yazdım. Üstüne tıkladım.

Kyocera m3145idn yazıcınızı bulacağını tahmin ediyorum. Ardından kurulum yapabilirsiniz.

Bağlantıdaki sürücü kurulduktan sonra yazdırma işlemi esnasında çoğunlukla “İşleniyor” yazıyor. Kısa aralıklarla “Printing job was not accepted” gibi bir yazı beliriyor. Sınama sayfası dahi yazdırılamıyor.

Hangi sürücüyü kurmuştunuz hatırlıyor musunuz?

Tarayıcı özelliği için Sane. Sizin üstten ikisini de yüklemeniz lazım. En alttaki Sane eski sürüm.

Selamün Aleyküm

Sürücü olarak Generic-PDF_Printer-PDF seçip deneyebilir misiniz?

Merhaba.
Sadece Universal Driver. Sorun yaşanan sürücü.

Merhaba arkadaşlar.

Maalesef PPD dosyası ile baştaki duruma dönülerek yazıcı eskisi gibi kullanılabilir hale geldi.

1 Beğeni

Sorununuzu nasıl çözdüğünüzü detaylı anlatabilir misiniz? Aynı sorunu ileride yaşayabilecek olanlara faydası olacaktır. Ardından iletinizi çözüm olarak işaretlerseniz çok güzel bir kapanış olacaktır.

Ben de detaylı olarak sürücünün internet sayfasını paylaştığım yerde detaylı tarif yaptığımı düşünüyorum.

İlginiz için teşekkür ederim. Maalesef açıkladığınız yöntemle yazıcıdan çıktı alınamadı. Bu nedenle başa dönmek zorunda kaldım. Çözümü işaretlemeden önce bir süre test etmek istiyorum.

Başlangıca dönüş adımları hatırladığım kadarıyla şu şekilde;

1. Kurulu “kyodialog” kaldırılır (apt purge kiodialog)
  2. Cups durdurulur (systemctl stop cups.service)
  3. Cups kaldırılır (apt purge cups)
  4. /etc/cups/ppd/ altındaki PPD dosyası silinir
  5. Cups yeniden kurulur (apt install cups)
  6. “Linux PPD sürücüsü” edinilir (Burada bir örnek var.)
  7. Yazıcının ayarlarından sürücü olarak edinilen PPD sürücüsü kullanılır.
1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.