Lab için gerekli olanlar

Merhabalar. Okuluma 15+1 yeni bilgisayarlarla laboratuar kuruldu. All in one ozellikteki bilgisayarlar pardusla birlikte geldi. Ben kendimi başka işletim sistemine hazirlamistim bu yuzden yardimlariniza ihtiyacim var :slightly_smiling_face:

• lab kontrolu için hangi programi kullanmaliyim?
  • antivirus ne onerirsiniz?
  • bu programlari depodan mi indirmem lazim ?

Simdiden tesekkur ederim

1 Beğeni

Hocam merhabalar,
Antivirüs kurmayacaksınız. Şu anda bambaşka bir işletim sistemiyle karşı karşıyasınız. Android ya da ios gibi düşünün. Yepyeni bir dünyaya adım attınız. Öğreneceğiniz çok şey var. Ancak gözünüz korkmasın. Bir süre kurcalamak suretiyle öğrenirsiniz. 1-2 ay sonunda son derece hızlı kullanır hale gelirsiniz.

Şu anda o sistemler üzerinde ofis programı ve pdf açıcı zaten yüklü. Siz laboratuvarda neler yapacaksınız bu çok önemli. Windowsa özel yazılım kullanılacaksa depiştirmeyi o zaman düşünün. Lab kontrolü derken?

Buradaki diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır. Aramızda öğretmenlik yapan arkadaşlar vardır muhakkak.

Kolay gelsin.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim cevabiniz için. Cidden farkli bir dünyaymış baya şaşırdım :slightly_smiling_face: netsupport tarzi bi kontrol programi düşündüm. Ders sırasinda ekran kilitlemek veya benim belirlediğim şeyleri ekrana yansitmak gibi.

Sınıf yönetimi için paylaşım yaptığım programı inceleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Çok teşekkürler. Sevdim bu veyonu :slightly_smiling_face:

Konuyu inceleyenlere kolaylık olsun;

Resmi Sitesi: Veyon | Cross-platform computer control and classroom management
Linux Versiyon İndirme Linki: Download Veyon

4 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.