Laptop ekran gelmiyor.

Merhaba

Benim laptop’um nedensiz şekilde kapandı açılmıyor.GÜç düğmesi çalışıyor,tuşların ışıklarıda yanıyor ama ekran birtürlü gelmedi. Daha sonra HDMI kablo ile ekran yansıtıcıya bağladım. Orada ekran geldi ama bu sefer Pardus’un Otrum aç sekmesi gelmedi.

BU konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ? Nedeni nedir,ne yapmam lazım ?

Bilgisayarın ilk açılışında herhangi bir ekran geliyor mu? Grub ekranı olabilir ya da bazı bilgilerin gözüktüğü ilk ekran olabilir.
Pardus kurulum usb belleği ya da başka bir sistemin açılış dvd si var ise onunla açarak deneyebildiniz mi?

1 Beğeni

İlk açtığım zaman,Pardus’un simgesi geliyor. akabinde Oturum açma sekmesine geldiği zaman orada ki kullanıcı adı ve şifre iseteyecek bölüm gelmiyor.
PArdus’un kurulum usb belleği yok malesef elimde. Bu yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun olduğu konusunda teredütte kaldım. Ben daha çok donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Deneme yapmak için Çalışan Pardus usb sine ihtiyaç var. Bir şekilde temin ederek deneme yapmanız gerekiyor. Ancak o zaman yazılımsal veya donanımsal olduğunu test edebiliriz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.