Laptop flex kablo

Selam arkadaşlar yazılımcı olmanın etkisiyle çıkar laptobu kendin temizle dedim… flex kablosunu yada giriş yerini bozdum laptop açımına 550 tl falan diyorlar zaten laptopun 2.eli1300 tl acaba arzayı nasıl anlarım
Ankara bu konudada çok pahalı
Kavye internette 250 tl alır takarım

Durup dururken bizim de hem monitör hem de ağ kartı bozuldu.

Elektrik prizi de kapalı olmasına rağmen fişe takılı idi.

Artık şimşek mi çekti bilemiyoruz.

Bahsettiğiniz kablolardan direnc.net’te var.

Multimetre kullanmayı biliyorsanız bazı ölçümler yapabilirsiniz.

Ancak şebeke gerilimi olan devrelerde dikkatli olmak gerekir.

Anakart üzerindek soket i internette bulamadım belki soket bozulmuş olabilir. Soket satan yerler varımdır.

Anakart tamiri ustalık isteyebilir.

Ercan Salur isminde bir arkadaş var.

Çat diye meksefe kırıyor :thinking:

Bayramda fırsat bulup monitörü söktük.

Anlaşıldığına göre giriş katında, sağ alt köşede, arkasında soğutucu bulunan Mosfet G ve S uçları arasında kısa devre veriyor.

Mosfeti de kart üzerinden henüz sökmedik.

Mosfet arkadaşın markası NIKOS P0465ATF imiş.

Muadil mosfet araması yaptığımızda 2K3530 mosfet yurt içinden temin edilebiliyor.

Biraz masraf açmış gibi gözüküyor :)

Kart tamiri konusunda “Repair Crew” isminde bir kanal var.

Hocam MOSFET’i değiştirir değiştirmez cartadak fişe takmayın. Önce seri ampul bağlayarak testler yapın. Yüksek V çıkışları falan var mı onlara da bakın. Sorunsuz çalışıyorsa öyle bağlayın. Gerçi arızayı tesbit edebildiğinize göre bunları zaten biliyorsunuzdur ama ne olur ne olmaz yazayım dedim.

1 Beğeni

Nereyi nasıl bozduğunuzu net belirtmemişsiniz. Basit bir fiş çıkması da olabilir. Öyleyse ucuza yapılabilir. Daha ucuz yerler bulmaya çalışın. Uzaktan bu şekilde çözemeyiz.

laptop model marka nedir şuan hangi arıza ile uğraşıyorsunuz

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.