Laptop Nvidia 1660ti ekran kartı kurulumunda yardıma ihtiyacım var

Merhabalar Laptopumun nvidia 1660ti ekran kartını kurmaya çalışırken yardıma ihtiyacım var. Sürücü olmayınca örneğin hdmi portunu harici ekran kartına bağlı olduğu için kullanamıyorum. Ekran Kartı Sürücüsünü kurma konusunda yardım edebileceklere şimdiden teşekkürler.

Öncelikle nvidia-detect paketini kurun.

sudo apt install nvidia-detect

Ardından nvidia-detect’i çalıştırın.

nvidia-detect

Size orada recommended ifadesi ile bir sürümü yüklemeyi tavsiye edecek. Son olarak o paketi yükleyin. Tamamdır.

sudo apt install nvidia-driver

Sizde nvidia-driver-470 gibi sonunda sayı da yazabilir.

1 Beğeni

Merhabalar dediğiniz adımları uyguladım fakat kurulum esnasında şu yazılar olan bir ekran verdi:
┌──────────────────┤ libcuda1:amd64 yapılandırılıyor ├──────────────────┐
│ │
│ Çakışan nouveau çekirdek modülü yüklendi │
│ │
│ Şu an özgür nouveau çekirdek modülü yüklü durumda ve bu modül özgür │
│ olmayan nvidia çekirdek modülüyle çakışıyor. │
│ │
│ Bu durumu düzeltmenin en kolay yolu kurulum tamamlandıktan sonra │
│ makineyi yeniden başlatmaktır. │
│ │

Sonra kurulumu yapıp yeniden başlattım fakat hala hdmi bağlanmıyor ve hakkında bölümünde 1660ti yazmıyor

Maalesef bu sorunu ben de çözemedim. Pardus’un şu anda en büyük sorunu bu. Yetkililerden çözüm bekliyoruz. Ubuntu ve Ubuntu tabanlı dağıtımlarda Nvidia ekran kartını kırmak çok kolay. İnşallah Pardus’a da gelir.

1 Beğeni

Pardus’a önyüklü olarak gelen nouveau sürücüyü kaldırmanız gerekli. Şu gönderiye bakın, belki işinize yarar, ben öyle çözmüştüm:

https://forum.pardus.org.tr/t/nvidia-x-server-calismama-sorunu-cozumu/21838/2

1 Beğeni

nouveau sürücüyü nasıl kaldırabilirim?

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.