laptop prize takılıyken pilde çalışmasın

Merhaba arkadaşlar yeni Pardus kurdum 1 haftadır kullanıyorum. Daha önce Ubuntu kurmuştum ancak şöyle bir sorun olmuştu. Bilgisayarı prizde kullanırken format atmıştım ve ubuntuyu 2 gün böyle kullandım şarjım hep %45-55 arasında sabit kalıyordu. Sonrada prizi çıkartıp kullanmak zorunda kaldım, bundan sonra kullanımlarımda prize takılıyken %100e kadar şarj ediyor tam dolduğunda mecburen prizden çıkartıp kullanıyordum. Söylemek istediğim pili korumak adına %50 ortalamada şarjı tutup prizden kullanma özelliği Pardus’te var mıdır? Windows da bunu Lenovo power management programı ile Pil koruma modunda yapabiliyordum. Ubuntu da yapamadım acaba PArduste var mı böyle bir özellik.
Teşekkür ederm.

1 Beğeni

Arkadaşlar, laptop prize takılıyken pil %50 seviyesinde kalsın ve bilgisayar AC gücüyle fişten çalışsın istiyorum. Araştırdım TLP güç ayarları var diyorlar ama istediğim ayarı tam olarak nasıl yapabilirm yardımcı olabilirmisiniz?

https://linrunner.de/en/tlp/docs/tlp-configuration.html

cevap için teşekkür ederim, söylediğiniz metni 2 gündür inceliyorum ancak istediğim özelliği nasıl yapılandırmam gerektiğini bulamadım. Yardımcı olabilir misin?

şuna da bir bakın isterseniz @conqierors,

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.