Laptop sarjda olmadığı zaman pardus kilitleniyor.

Laptop sarjda olmadığı zaman bilgisayar kilitleniyor Pardus çalışmıyor. Diğer Linux dağıtımlarında böyle bir problem yoktu. Sebebi ne olabilir? Windows 10 dual boot kullanıyorum. Masaüstü xfce.

Merhaba
alt panelin sağ tarafında bulunan pil simgesini sağ tıklayın ve güç yönetim ayarlarına giriş yapın, buradaki ayarları kontrol edin ve tekrar deneyin
teşekkürler

Aynı sorun pardus 17.3 xfce kurulu laptobumda mevcut :slight_smile: Pardus’u silmeye kıyamıyorum o öylece duruyor ben diğer laptopta ubuntu kullanıyorum. Çözüm olursa Pardus’u tekrar severek kullanmaya başlayabilirim :slight_smile:

aynı sorun bendede var. şarja takılı olmaz ise laptop pardus açılmıyor

1 Beğeni

Bilgisayarın kitlendiği durumda (saatte) /var/log/messages dosyası içeriğini paylaşabilir misiniz? Kilitlendikten sonra tekrar açtığınızda ilgili kütük(log) kayıtları düşmüş olması lazım.

Faruk hocam, Laptop kitleniyor derken ekran mı donuyor demek istiyorsunuz.
manjaro’da da böyle bir sıkıntı var link:Installation failed creating bootloader - Installation & Boot - Manjaro Linux Forum ayrıca linux mint de aynı sıkınıtı var link:Laptop Freezes When Unplugged - Linux Mint Forums bir incelemenizi tavsiye ederim belki size yardıcı olur.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.