Laptop Touchpad çalışmıyor.

Merhabalar, kolay gelsin.
Lenovo V15 IIL laptobuma Pardus 21 GNOME kurdum. Çok iyi çalışıyor fakat Touchpad, FN Fonksiyon tuşları çalışmıyor ve şarja taktığımda nedense 15 ya da 20 saniye sonra şarj olmaya başlıyor. (Şarjdan çıkardığımda ise bir süre sonra cihaz şarj etmeyi bırakıyor şarjdan söktüğümde direk bırakmıyor) Bu sorunları nasıl çözebilirim? Onun haricinde sistem çok stabil çalışıyor, hiçbir sıkıntısı yok.
Touchpad= Elan Touchpad

2 Beğeni

Bende de ELAN touchpad vardı. 5 yıl önce baya uğraşmıştım fakat başaramamıştım. O zaman gördüğüm, linux çekirdeği tarafından desteklenmediğiydi.

Bir de dual bot kullanıyordum. Nasıl olduğunu tespit edemedim ama bazen windows’tan sonra linux’a geri döndüğümde çalışıyordu.

Şu an da pardus’ta bir güncelleme ile çalışmaya başladı. Ama sadece mouse ok’unu hareket ettirebiliyorum. Touchpaddeki sol-sağ tuşlar dışında dokunarak tıklama işlemini gerçekleştirmiyor vs… Kısaca hayli sorunlu bir donanım. Ben uğraşmayı bırakmıştım, şu an da bu haliyle kabulleniyorum :sweat_smile:

2 Beğeni

Bilemedim ama, google da İngilizce aratırsanız problemi belki bulursunuz, debian diye aratın pardus debian aynı.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.