Laptopu şarjdan çıkarınca kilitleniyor. Hiçbir işlem yapılmıyor

Pardus 17’de böyle bir sorunum var. Laptopu şarjdan çıkarınca kilitleniyor hiçbir işlem yapılmıyor. Bilgisayarı kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Hatta yükleme ekranında bile laptop şarjda değilse donuyor açılmıyor. Şarjdayken böyle bir sorun olmuyor. Pardus kurulumunu anlatıldığı gibi yaptım. Yani kurulumda bir sıkıntı yok. Laptopun marka/model Acer Aspire es1-311. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

bilgisayarın donmasını etkileyen bir çok neden var. ısınma, donanım arızaları, driver, bios vs sizin pc’niz deki donma sebebinin işletim sisteminden kaynaklanmış olma ihtimali nedir ? şarjdan çıkardığınızda benzer sorunlarla donanımsal olarak karşılaşılabiliyor. işletim sisteminde driver sorununuz var mı? ayrıca güncellemeleri yaptınız mı?

hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

Windows’ta ve diğer Linux dağıtımlarında böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sadece Pardus 17’de böyle oldu. Güncellemelerin hepsini yaptım. Driver sorunum yok. Pardus 17.0 ve 17.1 Xfce kurmuştum.

Pardus 17.1 xfce kuruluydu

Xfce Güç Yönetiminden - Ekran Güç Yönetimini Yönet’i kapatıp dener misiniz ?

Denedim ama değişen bir şey yok. Sorun yiine devam ediyor.

DDE 'yi kurup denemenizi tavsiye ederim

@pardus58 :Biosa girip xHCI Support’u disabled yapıp sorunu çözdüm. Aynı sorunu yaşayanlar var. Çözüm olur belki

1 Beğeni