Lenovo thinkcentre Diyanet pardus açılmıyor

Merhaba,
Diyanet Pardus kullanıyoruz. Lenovo ThinkCentre neo 30a 12CA0025TX Intel Core i5-1235U 8GB 512GB SSD 27 inç bilgisayarımıza kurulum yapıyoruz fakat bilgisayar açılmıyor.
Denediğimiz şeyler;
-Bios yapılandırmaları, internette çözüm olarak araştırdığımız-gördüğümüz tüm kombinasyonları denedik.
-Pardus 19 kernel güncellemesini denedik. Pardus backports deposundaki (19kernelupgrade.sh)
-Kernel yükseltme denemeleri
(Tüm bu işlemleri tty1-2-3-4 konsoldan yapmaya çalıştık.

Muhakkak kaçırdığımız bir nokta vardır. Yardımcı olabilirseniz memnun oluruz.

Diyanetin kendine ait deposu var. Kullandığı sürüler pardus ile aynı sürümler değil. Önceki sürüm pardus üzerine yazılmış ayrı bir sürüm. Diyanet 2023 sürümü ise tamamen ubuntu üzerine yeniden inşa edilmiş pardus ile hiç alakası olmayan yepyeni bir sürüm. Diyanette kullanıyorsanız kendileri ile görüşünüz size yardımcı olacaklardır. Benim anladığım kadarıyla diyanet dışında kullanıma kısıtlı. Daha önce denedim. Birçok kısıtlama ile karşılaştım. Benim önerim Pardus 23.01 veya pisi olacaktır.

Yeni donanımlarla uyumlu olabilmesi için. Diyanetin pardusu güncellemesi gerekiyor anlaşılan.

Bugün kurmak istediğim iki bilgisayarda da aynı disk sorunu çıktı. İSO’yu diyanet pardus sitesinden indiriyorum. Enteresan olanı bugün kurmaya çalıştığım bilgisayara daha önce kurmuştum. Sistede paylaşılan İSO dosyasında sorun olabilir diye düşünmeye başladım.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.