Libre Office İş Günlerini Yazdırma Yardım

Merhaba Excel de bir tarih aralığında sadece iş günlerini ( Pzt, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) yazdıabiliyordum. Calc ta bu seçeneği bulamadım nasıl yapabilirim ?

Tam olarak istediğiniz şekli açıklayabilir misiniz? Bilmiyorum ama anlarsam belki bulabilirim.
Her hücrede bir gün olacak şekilde doldurma yaparken sadece hafta içi günleri mi gelsin istiyorsunuz?

Excelde Hücreye
Örneğin Uzun Tarih olark 04.01.2019 Cuma Yazıp hücre kulpundan çekerek 01.06.2019 Cumartesi ye kadar günleri yazdırıyorum ardından kulpu bıraktığımda çıkan seçeneklerden “Sadece İşgünleri” seçeneğini seçtiğimde belirttiğim tarih aralığında sadece hafta içi günler kalıyor. Hafta sonu günleri otomatik siliyor.

Bunu Calc da nasıl yaparım ?

İlk tarihi hücreye yazın ve aşağı doğru (örnek: 15 hücre) hücre seçin. Çalışma Sayfası - Hücreleri Doldur - Seri… seçeneğini seçin. Ayarları : Aşağı, Tarih, Hafta günü yaparak Tamam butonuna basınız.

5 Beğeni

Teşekkür ederim…

Pazartesi’nden Cuma’ya kadar iki kez yazdıktan sonra tamamını seçip kulptan çekince de oluyordu galiba. Telefonda deneyemedim şu anda, öyle hatırlıyorum.

Bnm istediğim sadece günleri değil tarihinde yazması yani
05 Ocak 2019 Cumartesi
gibi. Sizin dediğiniz Olmaz sizin dediğiniz şekilde çünkü hep aynı tarihleri tekrarlar.
Doğrusu Kaan Beyin söylediği gibi… yaptım oluyor.

Doğrudur teşekkür ederim ben de öğrenmiş oldum. Kaan beyin dediği yöntemi bilmiyordum açıkçası.

1 Beğeni

Hücre biçiminden Kategoriyi Tarih seçin ve Biçim Kodunu: D MMMM YYYY NNNN şeklinde ayarlayıp Tamam butonuna basın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.