Libre Office Modeme takılı HDD içindeki dosyalardan şifre istiyor

Modeme HDD taktım ve ftp üzerinden dosyalara erişmek istedim. Ancak Office dosyalarını açmaya çalıştığımda:

1- Kimlik doğrulama: Kullanıcı adı ve parola girin: 192.168.1.1 şeklinde bir pencere çıkıyor.
2- Kullanıcı adı olarak “anonymous” geliyor. Şifreye “admin” giriyorum. Sonra ana parolayı belirleyin diye başka bir pencere çıkıyor. Burada parola olarak yine admin yazıyorum.
3- Tamam dediğimde yine önceki parola sorma ekranına atıyor.
4- Admin olarak belirlediğim parolayı girdiğimde tepki vermiyor. Sürekli kimlik doğrulama ekranında kalıyor.

Bundan nasıl kurtulabiliriz?

ana parolayı belirleyin

smb://MODEM_IP_ADRESI şeklinde gittiğinizde sorun olmaması lazım. Ama modeminiz yazma okuma iznleri gibi bir takım özellikleri kontrol edebiliyorsa full access vermeniz gerekebilir.

bu haliyle ben gidebildim. disk public açık.

resim

ftp:// olarak deniyordum smb olarak dediğiniz gibi girince oldu teşekkür ederim.

1 Beğeni

bu sefer şöyle bir sorun oldu: Bir bilgisayardan giriş yaptım ancak diğerlerinde kullanıcı adı şifre girdiğimde giriş yapmıyor tekrar tekrar kullanıcı adı şifre soruyor.

Modem ayarlarında rastgele erişim seçeneğini işaretleyince bu hata da ortadan kalktı.

1 Beğeni

sorununuzun çözülmesine sevindim. :slight_smile: İyi forumlar…

NOT : bazı modemlerde “public” , bazılarında “any” geçiyor olabilir. iyi çalışmalar.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.