Libre office writer ortak çalışma nasıl açılır

Merhabalar ben libre office üzerinden ortak çalışma açıcaktım ama araştırdım araçlar kısmında paylaş dan yapabilirsiniz olarak buldum ama benim writerde araçlar içinde paylaş yerini bulamadım veya yok yardım ederseniz sevinirim

1 Beğeni

İnternetten baktığımda pek bir bilgi bulamadım sadece bir sitede araçlar paylaş diye bir seçenek olduğunu ama onun da tablolar için olduğunu söylüyor ama onu da denedim hiç bir link gibi bir şey vermiyor collabre office libre officeden yapılmış online olarak çalışıyor ama bir tülü giriş yapamadım

Bulabildiğim alternatif yöntem olarak
only officede ücretsiz bir hesap açınca hem tarayıcıdan hem de uygulamadan birlikte çalışılabiliniyor

google zaten çoğu kişi biliyor. onu da sadece tarayıcıdan açıp birlikte tüm office uygulamaları bir kaç kişiyle kullanılabiliyor

microsoft office online, office ulgulamaları tarayıcıda bir kaç kişiyle kullanılabiliyor

Hocam burada anlatılmış, öncelikle libreoffice kendinizi tanıtmanız gerekiyor aşağıdaki bağlantıya tıklayarak google translate kullanarak ulaşabilirsiniz.

Libreoffice belge paylaşımı

@ortanca_samuray sitede denileni çok anlamadım illaki aynı dosyada yapılacaksa uzaktan birinin dosya düzeltmesi nasıl mümkün olacak. Eğerki öylese ortak sunucu mu kullanılması gerekiyor

Uzak dosylar ya da Remote Files başlığı altından yapabilirsiniz…

biraz araştırmadan sonra bu sadece google drive one drive ftp sunucu gibi yerlerde otomatik dosyalarımızı saklamaya yaradığını gördüm aynı anda bir kaç kişiyle çalışılabilir mi bilmiyorum
ama hem uygulama hem de güzel bir web desteği olsun derseniz only office daha iyi bir alternatif olabilir

nasıl yapılır

libre officenin ana uygulamasına girip uzaktan dosyara tıklayıp

resim
burdan isteğe uygun servis seçiliyor ben google drive için denedim şöyle bir sıkıntı var parolayı girmemeniz gerkiyor ondan sonra tamama basıp bir daha tamam basıp bize bir link kopyalama istiyor
resim
bunu tarayıcıda açıp drive yetkisine izin veriyoruz ve gelen kopyalama yerini kopyalayıp boş yereyapıştırıyoruz
ondan sonra bir tane daha şifre istiyor buraya bilgisyayarın şifresini giriyoruz(burda asıkıntı çıkarsa seçenekler güvenlikten bir paraola tayaıp deneyebilirsiniz)
sonra otomatik drive ile entegre oluyor
ama sadece kaydediyor diye gördüm yanlışsam düzeltin ortak çalışma için uygun mu bilmiyorum en son her hangi bir dosya oluşturup bunu dosya uzaktan kaydete basıyoruz
https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=101630#c82

bu uzaktan dosya veya ortak çalışma üzerine bir video gibi birşey varmı

only office için

resimli özet açıklama

hesap oluştur

bunun haricinde linkte istendiği kadar düzenleme yapılabiliyor ana paylaşan açık olmasa da

.
.
.
.
google dökümanlar için

resimli özet açıklama

resim

resim

.
.
.

ms office online için
https://www.office.com/ bu siteye girip
slida da artık ortak çalışılabiliyor

resimli özet açıklama

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.