libre ofis ekran kenarına yaslanmıyor

pardus 17.3 sistemimde xfce ve gnome masaüstü ortamlarımda libre ofis pencerelerini üstten tutup ekranın üstüne götürüp değdirdiğimde açık olan pencere ekranı kaplıyor fakat ekranın sağına veya soluna yasladığımda otomatik olarak ekranın yarısını kaplaması gerekirken kaplamıyor çift belge ile çalışacağım zamanlar sıkıntı oluyor. Bu sıkıntıyı yaşayan veya çözen var mı?

Serkan,

Farkli GNU/Linux tabanli sistemlerden edindigim deneyimlere dayanarak soyleyebilirim ki bahsettigin ozellik Pardus Isletim Sistemi icerisinde mevcut degildir. Eger yapacagin islemler icin uygunsa birden fazla masaustu (workspace) olusturup her dokumani farkli masaustunde acarak calisabilirsin. Ayni masaustunde calismak zorunda isen Alt tusuna basili tutup farenin sag ve sol tuslari ile hizli sekilde tasima ve boyutlandirma yapabilirsin.

XFCE de öyle bir problem yok ?

2 Beğeni

DDE’de bu sorunu Deepin Dosya Yönetici uygulaması da yapıyor, fakat ofis normal çalışıyor. Nemo uygulaması da düzgün çalışıyor.

Evet XFCE masaüstümde böyle bir sıkıntı yok GNOME masaüstünde böyle bir sıkıntı var inşallah çözümü bulunabilir çünkü XFCE ortamında uykudan uyanmama sorunu var gnomede yok gnome kullanıyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.