LibreCAD kurulum hatası

Ben librecad proğramını bilgisayarıma yüklemeye çalışıyorum ancak şöyle bir hata alıyorum.

![lirecad%20hatas%C4%B1|690x481](upload://aZBm73Xz53JU5ngAEVnmaYdW0cB.png)

Hata resmi gözükmüyor. Depolardan mı yüklemeye çalıştınız kendi sitesinden indirerek mi yüklemeye çalıştınız?

1 Beğeni

merhaba. sorununuza çözüm değil ancak librecad yerine draftsight kullanmanızı tavsiye ederim. sitesinden .deb olarak indirip kurabilirsiniz. 2d profesyonel seviyede işinizi görecektir. inşaat müh. olarak işlerimde kullanıyorum. 3d de destekliyor ancak ücretli.

Resmi yükleyememişim sanırım. Ben pardusu önce xfce masaüstü kurdum. Daha sonra üzerne dde masaüstü geçişı yaptım. Alakası var mıdır bilmiyorum ancak depodaki değer bazı uygulamalarda benzer hatalar aldım. Paket bozuk oaket eksik gibi…

Sonra format attım pc’ye doğrudan dde masaüstünü yükledim. Hiçbir sorunum kalmadı. Kurulum tamamladı

Sorun çözülmüş ama bilgi amaçlı yazayim. Bozuk paket uyarısı verdiğinde aşağıdaki komutlarl bozuk paketleri kaldırmanız ve sistemi onarmanız sorunu çözebilir.

sudo apt autoremove
sudo apt autoclean
sudo apt-get install -f
sudo apt update
sudo apt dist-upgrade

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.