LibreOffice yavaşlaması

32 bit xfce kurdum… yavaş yavaş öğreniyorum gayet memnunum aslında ama ilginç bir şekilde LibreOffice kullanmaya başlayınca masaüstündeki heysey ve yazılatım yavaş çekime geçiyor… LibreOffice açmadan önceki dosya yönetici kopyalama internet uçuyor adeta sorun ne olabilir…

işlemciniz ve raminiz hakkında bilgi yazarmısınız?

1 Beğeni

önceden yavaş olmayan bir sistemin libre ofis açılınca ciddi yavaşlaması libre ofisin getirdiği bir tasarım sorunu olsa gerek. Elbette ram ve cpu ile bu etki azaltılabilir ama verimli olmayan şişmiş bir kod olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Son sürümde tarihe göre süzgeç uygulamıyor.

2 Beğeni

Pentium 4 2.3 Mphz 2 GB ram… :slight_smile: piyasadaki son çalışan alet… Bana yetiyor… Ama dikkat aynı pc de hard disk 2 ye bölünmüş durumda birinde windows 7 Entirp… diğerinde pardus xfce 32 bit. Windows 7 gayet iyi sorunsuz sadece LibreOffice açılşınca yapıyor. Acaba Ofis 64 bit mi. yada en son sürüm inmiş kaldırmıyor… ?

1 Beğeni

ilhan abi geri geldiğine sevindim şu alpha versiyonunu kurdunmu aynı sorunlar ondada varmı

Ekran kartı sürücü kurulumu acaba?

Ali bey bir yere gitmedim… Öyle kolay kolay da bir şeyden vazgeçmem Pardus kullanmaya çocuklara kullandırmaya alıştırmaya devam… Oğlum word de yazı yazmak istedi bir yavaş bir yavaş onu düzelteyim dedim…

1 Beğeni

LibreOfficenin son sürümüyle birlikte oldukça yavaşladı. Bu sorunun bir an önce düzeltilmesi harika olur.

Bugün yaptığım bir denemede LibreOfficenin hızlandığını gördüm. Şu şekilde yaptım:
Araçlar-- Seçenekler-- Gelişmiş-- sayfasında java veya oracle birden fazla ise diğerini seçip Tamama basmak yeterli oluyor. Ancak birden fazla değilse ne yapılacağını bulamadım henüz :slight_smile:

Merhabalar,

@mcanatan @ilhanakaslan Kelime işlemci bileşenini (Writer) kullanıyorsanız ve yazım denetimi açıksa, sorun çok yüksek ihtimalle Java tabanlı yazım denetçisinden (zemberek) kaynaklanıyor.

Java tabanlı bir eklenti kurmadıysanız Araçlar > Seçenekler > Gelişmiş yolunu izleyerek açılan pencereden, Java’yı tamamen devre dışı bırakmak ve zemberek eklentisini de kaldırmak sorununuzu çözebilir.

Eğer alternatif bir yazım denetçisi kullanmak isterseniz de şuradaki eklentiyi indirip kurabilirsiniz: Turkish Spellchecker » Extensions

Zemberek/JAVA kaynaklı bu sorun, çok eski sürümlerden miras alınmıştır. Bu sorunu kullanıcıların hiçbir ek ayar yapmasına gerek kalmayacak şekilde kökten/kaynaktan çözmek üzere çalışıyoruz.

Saygılarımla.

1 Beğeni

LİBRE OFİSİ Türkler çatallasa yeni bir ofis yapsa lüzumsuz kodlardan kurtulsak olmaz mı?
Libre nin güncellemesi yerine kendi ihtiyaç duyduğumuz kodları yüklesek daha iyi değil mi ?

Çatallayınca neresini budayacaksınız da Milli olacak merak ettim. Neresi fazla geliyor size?
Ofis kullanımı noktasında bizim Milletimizin ihtiyaçları diğer insanlarınkinden çok mu farklı?

2 Beğeni