Lider Ahenk dokümantasyon sayfası

Merhabalar,
Sistemlerimize lider ahenk kuracağız fakat lider ahenk kurulum dokümantasyonunda resimler gözükmüyor, gözükmediği gibi bazı linkler kırık bu sorunu düzeltebilir misiniz?

Bir de kolay kurulum için bir şeyler var orada fakat anlatım yapılırken linkleri anlatım yapılan yerde paylaşılsa daha kolay olur. Şimdi indir diye bir url var bir sürü şey ve bazıları kırık link, neyin ne olduğu daha iyi anlatılsa da bizde anlayıp sistemi ayağa kaldırsak?
İlginiz için Teşekkür ederim…

3 Beğeni

Kırık linkleri ve görünmeyen ekran görüntülerinin linklerini ekler misiniz?

1 Beğeni

http://www.liderahenk.org/indir/ sayfasındaki 1.1 linkleri

(https://github.com/Pardus-LiderAhenk/lider-ahenk-installer/releases/tag/v1.1)

http://docs.liderahenk.org/installer/kurulum_rehber/ linkinde bahsi geçen http://www.agem.com.tr/sanayi ve https://github.com/Pardus-Kurumsal/lider-ahenk-installer/wiki/05.-Troubleshooting linkleri

Bunlar özellikle kolay kurulum için orada lider kur penceresi hangi linkteki program araç vs yapıyor?
şuan pardus srv kuruldu. snapshot aldık tüm şeyleri indirip o pencere hangisi içindeyse onu arıyoruz…
Teşekkür ederim

1 Beğeni

Ayrıca yukarıdaki linkteki gibi kurmayı deneyemiyoruz repolardan silinmiş, kolay kurulum nasıl yapabileceğiz şimdi?

1 Beğeni

Merhaba;

Hızlı kurum aracını https://github.com/Pardus-LiderAhenk/lider-ahenk-installer-console/releases adresinden indirebilirsiniz.

Hızlı kurulum aracı ile kurulum adımları http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/installer/kurulum_rehber/ adresinde anlatılmıştır.

LiderAhenk 1.1 versiyonuna ait dokümantasyonların güncel hali http://docs.liderahenk.org/ adresinden Kullanıcılar > 1.1 altından sunulmaktadır. Yukarı belirtilen adresler en kısa sürede güncellenecektir.

Linkler ve resimler konusunda http://docs.liderahenk.org/ adresinde herhangi bir problem bulunmamaktadır.

3 Beğeni

Teşekkür ederim fakat konu kapanmasın kurulum tamamıyla bitene kadar bir sürü hata dizisi almam muhtemelen aldığım hataları burada paylaşmak isterim.

1 Beğeni

Merhaba;

Amacınız LiderAhenk’i test etmek ise kurulum süreci ile uğraşmak yerine http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/virtual-images/virtual-ova/ adresindeki bilgileri http://download.liderahenk.org/lider-server-1.1.ova adresindeki ova üzerinde uygulayarak sanal sunucuyu ayağa kaldırabilirsiniz.

Not: liderahenk.org/indir adresindeki linkler düzenlenmiştir.

2 Beğeni

Amacım liderAhengi test etmek değil linex sistemlerimizi lider ahenk ile yönetmek istiyoruz onun için kurulumu yapmaya çalışıyorum

Linkleri düzenlediğiniz için teşekkür ederim.

Kolay gelsin

Kolay kurulumun lider kurulumu veritabanı kurulumu için erişim ekranında bilgileri verdim küçük bi pencere daha açıldı “Bağlantı bilgileri deneniyor, lütfen bekleyiniz…” diyor ortalama ne kadar kuruyor bu işlem?

4GB ram 2 core cpu 40 gb disk verdim lvm ile kurulum yaptım buarada ileride sistemi büyütebilirim.

Teşekkür ederim.

Sanırım 35 dk oldu hala “Bağlantı bilgileri deneniyor, lütfen bekleyiniz…” diyor log dosyasında bişi yazmıyor başka nerelere log atıyor bu uygulama?

Merhaba;
Bağlantı bilgilerinden kastı kurulum yapacağınız makineye ssh ile bağlantıyı deniyor. Başka bir uç birim ekranından ssh kullanıcı@ip şeklinde o makineye ssh ı deneyebilir siniz. Kurulum ilerlemez ise manuel kurulum adımlarından veritabanı kurulumunu elle yapabilir siniz.

1 Beğeni

ssh -Y root@ip-adresi ile bağlanıp kurmayı denedim 35 dk bekledikten sonra bişi olmadı bende snapshota dönüp şimdi manuel kurulum yapmayı deneyeceğim umarım zorlanmam

Kolay gelsin

Kurulumu root olarak yapmamda herhangi bir sakınca varmı?

Merhaba;

Root olarak kurulmasında bir problem olmaz. MariaDB’nin kurulacağı bilgisayara ssh -Y root@ip-adresi ile erişim sağlayabiliyor musunuz?

1 Beğeni

Evet erişim sağlayabiliyorum. Şuan LDAP mariadb kurulumuna da başladım herhangi bir sorun gözükmüyor devam ediyorum. Bir şey olursa burdan yazacağım. Bir de bu konuyu indirip kendim için dokümante etmek istiyorum tabi sonra :slight_smile:

ldapadd -x -f /tmp/liderahenk.ldif -D “cn=admin,cn=config” -w $CNCONFIGADMINPASSWD

Bu komutta hata var yükleme işlemini yapamıyorum.
Bir de arayüzden yüklemeyi denedim gene hata aldım hatayı yazayım neyi yanlış yaptım?

Error while importing LDIF
 - [LDAP: error code 50 - Insufficient Access Rights]
java.lang.Exception: [LDAP: error code 50 - Insufficient Access Rights]
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper.checkResponse(DirectoryApiConnectionWrapper.java:1374)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper.access$9(DirectoryApiConnectionWrapper.java:1342)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper$6.run(DirectoryApiConnectionWrapper.java:958)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper.runAndMonitor(DirectoryApiConnectionWrapper.java:1269)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper.checkConnectionAndRunAndMonitor(DirectoryApiConnectionWrapper.java:1205)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.io.api.DirectoryApiConnectionWrapper.createEntry(DirectoryApiConnectionWrapper.java:980)
	at org.apache.directory.studio.ldapbrowser.core.jobs.ImportLdifRunnable.importLdifRecord(ImportLdifRunnable.java:465)
	at org.apache.directory.studio.ldapbrowser.core.jobs.ImportLdifRunnable.importLdif(ImportLdifRunnable.java:272)
	at org.apache.directory.studio.ldapbrowser.core.jobs.ImportLdifRunnable.run(ImportLdifRunnable.java:218)
	at org.apache.directory.studio.connection.core.jobs.StudioConnectionJob.run(StudioConnectionJob.java:109)
	at org.eclipse.core.internal.jobs.Worker.run(Worker.java:55)

[LDAP: error code 50 - Insufficient Access Rights]

Merhaba;

$CNCONFIGADMINPASSWD yerine önceki adımda belirlenen config kullanıcısını giriyorsunuz değil mi?
Bu konuda Liderahenk.ldif şemasını Ldap'a import etmek linkinde alternatif de sunulmakta.

1 Beğeni

şimdi bir şeylerii hatalı yüklediyse bunu nasıl temizleyebilirim? Yoksa snapshot’a mı geri dönmeliyim?

Merhaba;

Yukarıdaki hatada herhangi birşeyi yükleyememiş olarak görünüyor. Yüklenen ldif olcDatabase={0}config altında görünür, silerek yeniden ekleyebilirsiniz, veya bu ldif var şeklinde uyarı verecektir.

1 Beğeni

Merhaba;

Herhangi bir bileşen hatalı yüklendi ise o bileşen apt purge paket_adi şeklinde silinerek yeniden yükleme işlemi yapabilirsiniz.

2 Beğeni