Lider Ahenk Güncellme Sorunu

Merhaba lider ahenk ova dosyasını indirerek virtual box ile içeri aktardım ve çalıştırdım. sudo apt update yaptığımda aşağıdaki hataları alıyorum.

daha önce forumda benzer bir soru sorulmuş ama konu kapatıldığı için yeni konu açıyorum. Kolay gelsin.

cat /etc/apt/sources.list

paylaşır mısınız?

Buyrun

liderahenk repo adresinde yanlışlık var, aşağıdaki şekilde olmalıdır;

deb [arch=amd64] http://repo.liderahenk.org/liderahenk stable main

1 Beğeni

Teşekkür ederim çalıştı

Merhaba şimdi de güncellme esnasında takıldı. Grafik arayüzden de denedim komut satırından da

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/ komutu ile sources.list.d altına eklenmiş adresleri temizleyiniz. Dilerseniz dizin içerisindeki dosyaların yedeklerini başka bir yere kopyalayınız.

Aşağıdaki adresleri sources.list’e ekleyip deneyiniz;

deb [arch=i386,amd64] ftp://ftp.ulak.net.tr/pub/MariaDB/repo/10.1/debian stretch main

deb [arch=amd64,i386] ftp://ftp.ulak.net.tr/pub/MariaDB/repo/10.2/debian stretch main

Dediklerini yaptım. sudo apt-get update yaptım sonra sudo apt-get upgrade yapınca yine takılıyor

Bu repo sizde ekli olduğu için, düzelttirmiştim. Hangi kurulum kılavuzunda bu adresin eklenmesi istenmişti? Gerek var mı?

Hatırlamıyorum. Silince çalıştı şuan güncelliyor sağolun.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.