Lider Ahenk Kurulum Hatası

Merhaba;

Lider Ahenk Kurulumu’nun son safhasında “Error occurred: Exit status: 1” hatası ile karşılaştım ve devam edemedim.
Kurulumu “Pardus Kurumsal5 KDE 64” üzerine yapıyorum. Yardımlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar

Merhaba;
Şurada bir Troubleshooting basamakları var.
Belki işinize yarar.

Linkte demişler ki; “Kolay Kurulum uygulaması kapsamında Ahenk kurulumları Pardus GNU/Linux Güvenli Kamu x64 üzerinde, sunucu bileşenleriyse Debian Jessie x64 üzerinde kurulmuş ve test edilmiştir.”

Debian ile deneyebilirsin.

http://www.liderahenk.org/tr/dokümantasyon adresi de:
504 Gateway Time-out

nginx

veriyor.

Merhaba; Cevaplarınız için Teşekkür Ederim. Ancak mevcut hata tüm aşamaları bitirip son özet bilgisinin verilip bitirilmesi kısmında verdiği için sorunun sebebini anlayamadım. Ancak “Troubleshooting” kısımlarını test edeceğim. Eğer olmaz ise “Debian” yerine “Ubuntu 16.04” üzerine kurmayı deneyeceğim. Problemin çözümüne dair “Hata Ekranını” sizinle paylaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Merhaba;

TroubleShooting adımlarını kontrol ettim. Fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. İlave bir bilgi olarak Ben bütün bileşenleri Pardus (Local Bilgisayar) üzerine kurulum yaptım. Bu sebeple mevcut programlardan “MySql ve Maria DB” arasında bir sorun olduğunu düşünüyorum. MariaDB durumunu kontrol ettiğimden aşağıdaki ekran görüntüsüne ulaşıyorum.

Merhaba;
Kurulumu tamamlayabildiniz mi?
Debian üzerine mi kurdunuz, yoksa Pardus kurumsal 5 üzerine mi?
Selamlar.

Lider kurulumunu başarılı ile tamamladım. Ancak lider konsol bağlantısında hata almaktayım.

OpenLDAP konrolü için:

Öncelikle sudo service slapd status komutu ile sunucunun çalışır durumda olduğunu kontrol edin.
Lider Arayüz (Lider Console) kullanıcısının başarıyla oluşturulduğunu kontrol etmek için ldapsearch -x -b 'dc=mys,dc=pardus,dc=org' uid=* komutunu kullanın.
Lider Arayüz'ün (Lider Console) başarıyla çalışması için gerekli olan LDAP config girdisinin başarıyla oluşturulduğunu kontrol etmek için ldapsearch -x -b 'dc=mys,dc=pardus,dc=org' objectClass=pardusLiderAhenkConfig komutunu kullanın.

yukarıda kontrolleri yaptım. hata çıktısını gönderiyorum.