Lider Ahenk yeniden yazılıyormuş. Yeniden yazılıyorsa mevcut olan versiyonu kurmamıza gerek varmı?

Merhabalar; Biz bir kamu kurumu olarak pardus işletim sistemine geçmeyi düşünüyoruz. Son kullanıcıları Lider Ahenk yönetimini kullanarak yönetmek istiyoruz. Bu sürümle ilgili çeşitli araştırma ve testler yapıyoruz.Ancak duyumlarımıza göre Lider Ahenk uygulaması temamen ortadan kaldırılıp yeniden yazılacağını öğrendik. Bu bilgi doğruysa bizim lider ahenk yazılımını test etmemiz mantıklı olmayacaktır. Bu konuyla ilgili bizi aydınlatırsanız memnun oluruz.

1 Beğeni

Merhaba;

LiderAhenk projesinin ortadan kaldırıması gibi bir durum söz konusu değil, güncellemeleri ve iyileştirmeleri devam etmektedir. Proje bileşenlerinin güncel teknolojiler ile değiştirilmesi gibi seçenekler elbette olacaktır, fakat bu eskini ortadan kaldırarak değil, uygun bir geçiş süreci ile tamamlanacak yapıda olacaktır.

Kurulum yapmadan sanal LiderAhenk ile testlerinizi gerçekleştirebilirsiniz;
Sanal Sunucu: http://download.liderahenk.org/lider-server-1.1.ova
Sunucu Konfigurasyonları: http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/virtual-images/virtual-ova/

3 Beğeni

Selamün Aleyküm
Bu duyumu nereden edindiniz acaba?

Pardus desteği veren özel bir firmadan öğrendik. İsmini buradan vermemiz doğru olmaz.

Merhaba;

LiderAhenk’in kamu kurumlarına kurulum ve desteğini veren yetkili kurum-merci TÜBİTAK-ULAKBİM’dir. Başka mercilerin söylemlerine itibar etmeyiniz.

5 Beğeni

Her yazılımın bir yaşam döngüsü vardır. Lider-Ahenk de bir yazılım projesi olduğuna göre yeniden yazılması(gelişen teknolojiye ayak uydurması, beklentileri karşılaması, …vs.) kadar normal bir şey olamaz. Tabiki proje gelişen teknolojiye paralel olarak gelişmesine devam edecek ancak mevcut kullanıcılarını da mağdur etmeyecektir. Lider-Ahenk son derece profesyonel yöntemler ve metodlar ile geliştirilmekte ve yönetilmektedir. Gönül rahatlığı ile kurulum yapabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.