Lider Konsol yetki hatası

lider konsol bağlantısını lider_console veya admin ile bağlantı kurulumundan sonra sistem güncesi bölümünde “Kayıtlar listelenirken hata oluştu.” hatası alıyorum yetkilendirme işlemlerini yapamıyorum.

Merhaba
Almış olduğunuz hatanın ekran görüntüsünü paylaşmanız mümkün mü?
Saygılarımla…

Merhaba;

OpenLDAP’ta oluşturduğunuz lider_console kullanıcısının yetkilerini kontrol edebilir misiniz? Yetkiler aşağıdaki şekilde midir?

TASK:dc=liderahenk,dc=org:ALL] 
[REPORT:ALL]

lider-privilege-all

Ömer Bey sizin sayfanızdaki dokümana göre kurulum yaptım. Yetkiler sizin söylediğiniz gibi.

Yetki tanımlaması resim gibi sadece liderahenk.org sayfasındaki kurulumu dokümanındaki “true” eklenmiştir.

Merhaba;

TASK:dc=liderahenk,dc=org:ALL] 

şeklinde düzeltebilirmisiniz. Birde liderAhenkConfig düğümü ekran görüntüsünü alabilir miyim?

1 Beğeni

Merhaba;
Kayıtlar listelenirken hata alındı veritabanına erişim problemini, Lider Scunucuya erişilemedi ise yukarıda bahsettiğim konfigürasyon veya lider sunucunun ayakta olmadığını gösterir. LiderAhenk bileşenleri tek bir makinede mi yoksa ayrı ayrı bilgisyarlarda mı?

1 Beğeni

ESX 6.0 üzerinde sanal tek sunucu olarak çalışmakta

Merhaba;
http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/elle-kurulum/liderahenk-kurulum/ adresinde anlatılan kurulum adımları ve konfigurasyonları gözden geçirebilir misiniz?

1 Beğeni

pardus 17.3 üzerine kurulum yapmaktayım. 17.2 üzerine kurmam daha iyi sonuç verir mi?

Merhaba;

Pardus 17 ve üzeri tüm sürümlerde çalışır. Sadece konfigurasyonların kontrol edilmesi iyi olabilir.

Merhaba;

ova indirip virtualbox üzerine talimatlara uygun kurup ayarları yaptım ancak aşağıdaki resimlerdeki hatayı alıyorum. Yani daha önce hem manuel hemde kolay kurulum hatalarının üzerine şimdi de böyle bir hata almaktayım.Yükleniyor… Yükleniyor…

Asım bey merhaba
ova dosyası kurulumu yerine aşağıdaki linkte yer alan elle kurulum işlemini yaparak tekrar deneyiniz, ama öncesinde kurulu pardus sürümlerinin güncel olmasına ve aynı ağ üzerinden birbirlerine erişim imkanın olduğunu kontrol ediniz.
saygılarımla…

http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/elle-kurulum/liderahenk-kurulum/

1 Beğeni

Ümit Bey Merhaba
Herşeyi yeniden dokümana göre kurdum. Ancak yine de aynı hatayı alıyorum.

Merhaba Ümit Bey bu sistemin sağlıklı çalıştığından emin misiniz?

Sunucuyu yeniden başlatınca ejabberd servis stop durumda kalıyor.

lider servis kendini durduruyor sonra ./start komutu veriyorum "karaf: JAVA_HOME is not valid: ”/usr/lib/jvm/java-1.8.0-openjdk-amd64” hatası alıyorum. ldap konsol buna bağlı olarak kayıtlar listelenemedi hatası veriyor. Bu sistemin stabil çalışması yıllar alabilecek gibi geliyor bana.

Pardus 17.2 - Ldap ile Giriş Adımları makalenize göre istemciyi konfigure ettim ancak yeniden başlatınca ldap kullanıcılarını listelemiyor diğer seçeneği ile ldap kullanıcısı ile giriş yapmaya çalıştığımda şifre hatası veriyor. Makalelerinizin uygulanabilirliği nedir hali hazırda çalışan kurum var mı bu şekilde. java kurulu gelmiyor elle kurup update-java-alternatives kongirürasyonları yeniden yapmak zorunda kalıyorum ancak oda yukarıdaki gibi hata veriyor.

Merhaba;
Uzak bağlantı verebilir misiniz? omer.cakmak@pardus…org.tr adresine mail atabilirsiniz. Konfigürasyonları beraber kontrol edelim.

teamviewer verebilirim

ayrıca ilk hatayı buldum lider db konfigürasyonunda ip yerine localhost tanımladım. ilk bağlantıdaki kayıtlar listelenemedi hatası giderildi.

@omer.cakmak team id ve parola paylaşmış senin için