LightShot uygulama kurulamıyor

Gnome 3.38.5 kullanıyorum. LightShot uygulama kurulamıyor.

Ubuntu Lightshot Uygulaması

Lightshot henüz bir yerli Linux uygulaması değildir. Ancak Wine ile çalıştırabilirsiniz. Lightshot, Ubuntu ve Linux ile uyumluluk için test edilmiştir ve muhtemelen diğer dağıtımlarlarda çalışacaktır.

Yükle

Firma üstteki gibi açıklama yapmış. Yükle kısmındaki yazan talimatları uygulayınca alttaki hatayı veriyor. wine32 kurmaya kalkınca da kurmuyor.

it looks like wine32 is missing, you should install it.
as root, please execute "apt-get install wine32"
000f:err:service:process_send_command receiving command result timed out
it looks like wine32 is missing, you should install it.
as root, please execute "apt-get install wine32"
0029:err:module:__wine_process_init L"Z:\\home\\user\\setup-lightshot.exe" not supported on this system

Bu uygulamayı nasıl çalıştırabiliriz?
Bir de eğer mümkünse markete eklense güzel olur çünkü çok kullanışlı bir uygulama

1 Beğeni

Selamunaleyküm
Light shot uygulamasını kurdum ama onun yerine bence flame shot kullanabilirsiniz hem linux tabanlı sistemlere özel hem de bir çok özelliği var

kurmak isteseniz

sudo apt install flameshot

birde klavye kısayollarına flameshot gui print tuşu için eklemelisiniz
ama belki bir gereksinimden dolayı ihtiyaç duyuyorsanız şişeler diye bir uygulama var flat packden indirebilirsiniz şu anana kadar bir çok uygulamayı onunla kurabildim am ben nativi tercih etmenizden yanayım

2 Beğeni

Aleyna ve Aleyküm Selam,
Cevabın için çok teşekkür ederim. Gerçekten kurulumu ve kullanım olarak daha kullanışlı geldi. Ben muadili olarak aramıştım aramalarımda bu uygulamayı önerene rastlamamıştım. Demek ki eksik aramışız. Burada da en azından bir başlık açılmış oldu. Cevap arayanlara, cevap oldu.
Çok teşekkürler.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.