Linux 19.3 minecraft java SonOyuncu launcher çalışmama sorunu

Merhabalar, bugün Minecraft SonOyuncu launcher indirdim termal sistem kodu ile çalıştırıyorum ama termal sistemde yazılar çıkıyor ve oyun takılıyor, açılmıyor yardımcı olur musunuz ?

Hangi komutla çalıştırdığınızı ve takılınca yazan yazıları yazar mısınız?

Ekran görüntüsü_2020-08-25_16-48-09

o klasörün içine girip şunu yazıyorum

sudo java -jar (oyunun ismini) SonOyuncuLauncher.jar

oyun böyleoluyor sonra kalıyor daha açılmıyor.

Altta açık olan Wine’ın bu konuyla bir bağlantısı var mı?

hayır o bazı uygulamaları çalıştırmak için winetrick

çalıştırdığım komut

sudo java -jar (oyunun ismi) SonOyuncuLauncher

termal komutta yazan yazılar is şu

java.io.FileNotFoundException: /root/.sonoyuncu/profile.json (Böyle bir dosya ya da dizin yok)
at java.base/java.io.FileInputStream.open0(Native Method)
at java.base/java.io.FileInputStream.open(FileInputStream.java:219)
at java.base/java.io.FileInputStream.(FileInputStream.java:157)
at java.base/java.io.FileReader.(FileReader.java:75)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.Profile.load(Profile.java:25)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.LauncherBootstrap.loadProfile(LauncherBootstrap.java:127)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.LauncherBootstrap.access$3(LauncherBootstrap.java:125)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.LauncherBootstrap$2.run(LauncherBootstrap.java:152)
at java.base/java.lang.Thread.run(Thread.java:834)
java.lang.reflect.InaccessibleObjectException: Unable to make public long com.sun.management.internal.OperatingSystemImpl.getTotalPhysicalMemorySize() accessible: module jdk.management does not “opens com.sun.management.internal” to unnamed module @6f4497d8
at java.base/java.lang.reflect.AccessibleObject.checkCanSetAccessible(AccessibleObject.java:340)
at java.base/java.lang.reflect.AccessibleObject.checkCanSetAccessible(AccessibleObject.java:280)
at java.base/java.lang.reflect.Method.checkCanSetAccessible(Method.java:198)
at java.base/java.lang.reflect.Method.setAccessible(Method.java:192)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.RAMUtils.getSystemRam(RAMUtils.java:80)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.RAMUtils.getMaximumRam(RAMUtils.java:103)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.RAMUtils.getAverageRAMForMinecraft(RAMUtils.java:13)
at me.kaptanucar.solauncher.boostrap.main.LauncherBootstrap$2.run(LauncherBootstrap.java:153)
at java.base/java.lang.Thread.run(Thread.java:834)

Sanki bu bende de açılmamıştı.

teşekkür ederim sorunu çözdüm

Acaba nasıl çözdünüz, anlatabilr misiniz?

java sürümü 0 1 2 diye var 2 yi seç

1 Beğeni

İlk önce http://www.pardus.org.tr/forum/t/java-kurmam-lazim/119/2 bu siteden java kurdum sonra java sürümünü değiştirdim. Ama java sürümü Linux x64 tar.gz olması lazım **sudo update-alternatives --config java bu komutu yaz en alttakini seç.

2 Beğeni

Bazı java uygulamları open jdk ile çalışmıyor çoğu oracle jdk ile sorunsuz çalışıyor
bu sitede ppa repo kulnarak nasıl kurulacağı anlatılıyor.
Siteye gitmek için Tıkla

Çok Teşekkürler Sonunda Başardım Açmayı :slight_smile:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.