Linux için bu forum gibi Türkçe kaynak olması çok güzel bir şey

Mesela ben çok iyi İngilizce biliyorum ama bazen çok karmaşık problemler oluyor, onları anlatmak ve bunu internette araştırmak bile çok zor olabiliyor. Pardus iyi kötü burada Türkçe bir kaynak oluşturuyor forum bünyesinde. Misal askubuntu gibi, her türlü problemi orada buluyoruz.

Google a Türkçe yazsam problemimi, direk buraya gelebiliyorum. Bu çok iyi bir hizmet. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Lütfen bu hizmeti durdurmayın, çok faydalı bir şey.

Bence herkes biraz linux bilmeli, yoksa windows tekel olduğundan her şeyi ama her şeyi bize dayatabilir ileride, malum whatsapp olayı gibi mesela. İşte burada, bu Türkçe kaynaklar muazzam önem arz ediyor. Mahalledeki bakkal amca bile biraz kurcalasa kurabilir ve kullanabilir şu halde.

Veya mesela bir öğrenci diyelim, normalde windows un çok ağır geleceği bilgisayarını, pardus ile hızlandırabilir. Oysa normalde belki o bilgisayarı satacaktı, yeni alacaktı. Gereksiz tüketimi engellemiş oldu bir yerde.

4 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.