Linux kullanmak isitiyorum amaaa

Selam.
1.Arkadaslar linux kullanıyordum ama üniversitede c#'ı visual studio da işlediğimiz için windows’a geçiş yaptım
linuxda varmı visual studio gibi bir araç. visual stduio code demeyin görsel programlama yapıyoruz bu dönem.
2. veritabanı dersinde ise phpmyadmin üzerinden çalışıyoruz. linux da mysql kulanmak istiyorum ama onuda yapamadım
windows tehlikeli bir araç

1 Beğeni

En azından dersleriniz tamamlanana kadar windows kullanın. Dual boot ile istediğiniz zaman yine linux’a geçer kullanırsınız. Bu işte öncelik, ihtiyaçtır.

Malesef yok. Ders meteryallerini ve önerilen işletim sistemini kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Merhabalar,

İsterseniz bilgisayarınıza Linux kurduktan sonra bir sanal makine yazılımı aracılığıyla Windows da kullanabilirsiniz. Ancak zaten Visual Studio ağır bir program. Üstüne Windows kendisi de çok donanım tüketen bir işletim sistemi. Yani güçlü bir makineniz olması gerekiyor aksi halde sıkıntı yaratacaktır.

Belki biraz uğraştırıcı bir yöntem olarak görülebilir. Bir alternatif olarak söylemek istedim)

Eğer Pardusdan Windows’a geçiş yaptıysanız önerim dual boot ile her iki sistemi de bilgisayarınıza kurmanız olur.

1 Beğeni

Code - OSS kullanabilirsin. Visual Studio’nun tıpatıp aynısı.

MySql için de XAMPP kullanabilirsin. Eğer kurmakta zorlandıysan “83pwae7a@duck.com” adresinden bana ulaşabilirsin.

Okul meteryalleri genelde Microsoft veritabanı sistemleri için hazırlandığı için örneklerin falan bir hayli uyarlanması gerekebiliyor.

Keşke MySQL gibi özgür alternatiflerle anlatılacak kadar sınırlı kalsa konular fakat şahsen benim bile verilen örnekleri MySQL’e uyarlarken zorlandığım oldu.

Kimi konuları SQL Server Management Studio üstünden işlemişler. Öğrenci arkadaşımızın boş yere sınavdan kalmasını veya düşük not almasını istemem.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.