Linux kurulu hdd başka bilgisayara takma

Kurulum sırasında bilgisayarın donanımlarına uygun driverlar kuruluyor mu?
masaüstü bilgisayarımda sadece kurulum yapsam sonra hdd başka bilgisayara taksam sorun olur mu.

Ben Linux kurulu bir HDD ya da SSD’yi başka bir bilgisayarda sorunsuzca çalıştırabiliyorum ve tekrar eski bilgisayara taktığımda sorun olmuyor. Ancak geçmişte, ekran kartı sürücüsünü kendi sitesinden kurduğum bir sistemi başka bir bilgisayara takınca HDD hiçbir bilgisyarda açılmaz olmuştu, böyle bir tecrübem de var.

Yani denemeden bilemezsin. Bende sorun olmuyor diye sende de olmayacak gibi bir kaide yok.

Wifi ile ekran kartı sürücülerinde sorun olabilir.
Birde efi bölümü ile varsa swap bölümü taşıdığın diskte olmalı.
Mbr biçimlendirilmiş ise gene boot bölümü diskte olmalı. Mbr ile en fazla 4 adet sistem bölümü oluşturlabiliyor. Taşıdığın bilgisayarda harici disk olursa ne olur bilmiyorum.

Olur hep yapıyorum. Fakat biri MBR biri UEFI ise sorun olabilir. 2 si de aynıysa sorun yok. Driverları sonradan yine kurarsın nvidia falansa. AMD ise ikisi de ona da gerek yok. AMD den Intel CPU’ya bile takarsın farketmiyor linux kernel modüler çalışıyor hangisi lazımsa o driverları yüklüyor.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.