Linux üzerinde EBA Canlı Ders kullanımı

Merhaba, EBA canlı dersi tüm Zoom destekleyen platformlarda kullanabilmek için şöyle bir script yazdım:

Zoom’u kurduktan sonra EBA canlı ders sayfasına girip F12 ile javascript konsolunu açıp bu kodu yapıştırıyoruz. Detaylı talimatlar kodda da mevcut. Yardımcı olur diye düşündüm.

not: Bu kod sadece öğrenci tarafı için çalışıyor, öğretmen kısmına bakamadım maalesef. Yakında umarım :slight_smile:
iletişim: cagriari@pm.me veya telegram @cagri

image

3 Beğeni

Merhaba,
Tam olarak nerede F12 tuşuna basıp bu kodu yapıştıracağım.
Mesela katıl düğmesine bastıktan sonra mı yoksa “Detay” sayfasında mı yapıştıracağız?

merhaba, sol menüden “canlı dersler” dedikten sonra dersler listeleniyor, o sayfada çalıştıracaksınız.
bazen ders sırasında girince farklı sayfa geliyor. “eba’ya devam et” diyip çalıştırmayı deneyebilirsiniz bu durumda

1 Beğeni

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
:slight_smile:
2020-09-02 10-59-25 ekran görüntüsü

1 Beğeni

Github da raw tuşuna basınca çıkan tün sayfa kopyalanıp yapıştırlacak mı? Yoksa üstteki açıklama bölümü haricindeki kod mu yapıştırılacak?

Ve bu kod bir kere yapınca kalıcı oluyor mu? Yoksa her seferinde aynı işlemi yapmak mı gerekiyor?

merhabalar, evet tüm sayfa yapıştırılacak, açıklama kısmı dahil
kalıcı olmuyor, tampermonkey gibi uzantılar ile yapan arkadaşlar vardı gist’in altındaki yorumlarda

Bu konu son cevaptan 3 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.