Linux yeni başladım ve yerli işletim sistemlerini merak ediyorum

Ben Pardus indiricem ilk kez bir linux işletim sistemine geçeceyim ilk deneyiyim olucak kafamda iki tane soru var
1-Hangi pardus modülünü indirmeliyim

Pardus 21.2 GNOME

Pardus 21.2 XFCE

Pardus 21.2 Sunucu (64-bit)

Pardus ETAP 5.3 (64-bit)

Bu modüllerden hangisini indirmeliyim bilgisayarım bir laptop i5 460m 4gb ram (tek modül)750gb hdd gt310m ekran kartına sahibim windows 10 yüklü

Pardus Sunucu: Sunucular için yapılmış bir sürümdür.
Pardus Etap: Akıllı tahtalar için yapılmış bir sürümdür.

Onun için sen kendi kişisel bilgisayarına Gnome veya XFCE indirmen gerek bunların arasındaki fark arayüz. Bence sanal masaüstü ile ikisinide dene hangisi hoşuna giderse onu yüklersin.

Ama xfce indirdin sonra sevmedin diyelim, pardusun içinden gelen paket yönetici ile gnome paketlerini indirip kolayca gnome geçiş yaparsın, en baştan sıfırdan indirip kurmana gerek yok, bir kaç dakikalık işlemle değiştirirsin.

4 Beğeni

Pardus 21. XFCE (64-bit)
Sistem gereksinimleri: 1024MB+ RAM, 8GB+ disk alanı, en az 1024×768 çözünürlüğü destekleyebilen grafik işlemci, 64-bit destekli 1.0GHz+ işlemci.

Pardus 21. GNOME (64-bit)
Sistem gereksinimleri: 2048MB+ RAM, 15GB+ disk alanı, en az 1366×768 çözünürlüğü destekleyebilen grafik işlemci, 64-bit destekli 2.0GHz+ işlemci.
Not: Alışkanlıklarınız göz önüne alındığında XFCE sürümünü tercih edebilirsiniz.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.