Live USB Persintence Pardus

Merhabalar, Kali Linux dağıtımını incelerken Usb yükleme aracı yapılırken “Live USB Persintence” özelliğiyle flash bellekten açılan sisteme kayıt yapma imkanı sunmaktadır. Acaba Pardus dağıtımlarında da bu özellik dahil edilebilir mi? Buna şu sebeple ihtiyaç duydum. Pardus işletim sistemini tüm kayıtlarımla cebimde taşımak için. Okuma/Yazma hızı ve kapasitesi yüksek flash bellek kullanmak suretiyle kullanmak istiyorum. Çok zor değilse dağıtımlarda bu özelliğinde dahil edilmesinin uygun olacağını düşünüyorum.

bu özelliği bilmiyorum da usb bellek içine hdd kurulumu yapar gibi kurlum yapılabiliyor diye biliyorum. Denediniz mi ?

1 Beğeni

denemiştim bahsettiğiniz şekilde olmuyor. Falash belleği görmüyor.

denedim disk seçim ekranında flash bellek görünüyor. Kurulum yaptığınız bellek ve yapacağınız bellek olmak üzere 2 bellek tane gerekli.

Teşekkür ederim ilginizden dolayı. Kali linux dağıtımında ISO dosyası falash belleğe yazdırıldığında haricen bir kuruluma gerek kalmaksızın LİVE usb yükleyicide seçenek olarak sunuluyordu. O tarz seçenek sunulabilir mi ki acaba diye öneride bulunmuştum.

1 Beğeni

Merhaba;

Aradığınız şey burda sanırım

Görsel olarak kullanmak isteyenler için anlatım.
MkUsb kullanımı:

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.