Macbook Air 'e Pardus 17.4 XFCE Kurulumu

Merhaba, Macbook Air cihazıma Pardus kurulumunda sıkıntı yaşadığım WIFI konusunu USB to ETH cihazı ile çözebildim.
Cihazın Görselleri:

Macbook Air bu cihaz ile ethernet üzerinden internete bağlıyken Pardus 'u güncelleyin.
Ardından broadcom-sta-dkms paketini kurun ve cihazı yeniden başlatın. Hepsi bu.

Sonra USB-ETH cihazını çıkartabilirsiniz.

Pardus, Macbook Air üzerinde çok güzel çalışıyor. Benim gibi Macbook Air kullanıcıları için broadcom-sta-dkms paketi ve bağımlılıkları ayrı indirilebilir hale getirilirse ek bir cihaz kullanmaya gerek kalmadan kurulumu sorunsuzca halledeceklerdir. Ben cihazı almadan paketi kurmaya çalıştım ama bağımlıkları nedeniyle iş o kadar uzadı ki daha sonra hiç kullanmayacak olsam da USB-ETH cihazını aldım. Pahalı bir şey değil gerçi 25TL civarı fiyatı. Ama dediğim gibi sadece bu paketi ve bağımlılıklarını kurmak için kullandım.

Kolay gelsin.

10 Beğeni

Serhat hocam, pardus mac’e harika yakışmış, cok güzel görünüyor.

1 Beğeni

Hayir. Mac Pardus’a çok yakışmış.

1 Beğeni

Mehmet hocam aynen katılıyorum :grin:

1 Beğeni

Peki bootloaderi nasıl hallettiniz grub bootloader mi kullaniyorsunuz

Cihazı kapatıyorum. Açarken “alt” tuşuna basarak açarsam Osx ile başlıyor. Eğer “alt”+“cmd” ile açarsam Pardus tarafıyla başlıyor. Pardus tarafı grub ekranıyla karşılıyor.

Tuşlar

2 Beğeni

Bilgisayarı başlatırken “alt” tuşuna basarak açtığımda MacOS, “alt+cmd” tuşuna bastığımda Pardus açılıyor.
Sistem değiştirmeyeceksem cihazı yeniden başlattığımda en son hangisini kullanıyorsam ondan açılıyor.

1 Beğeni

Bu dikkate alınması gereken bir durum. Driverlar özellikle network, Pardusun şimdiki göze batan sorunlarından. Monster notebookta da wifiyi görmemişti mesela. El atılsa iyi olur @Yunusemre

2 Beğeni

@eminfedar Bende de wifi sıkıntısı var daha önce Ubuntu kullandım sorun yoktu
Sırf bu yüzden ubuntuya geçebilirim bu kesinlikle düzeltilmeli

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.