Masaüstü Duvar Kağıtları Hk

Masaüstüne kaydedilen duvar kağıdı dosyaları backgrounds klasörüne nasıl taşınabilir ? Söz konusu duvar kağıtlarının backgrounds klasörüne taşınabilmesi için uçbirimde yapılması gerekenler nelerdir ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Uçbirimden aşağıdaki komut ile taşıyabilirsiniz:

sudo mv resim.png /usr/share/backgrounds/
2 Beğeni

İnternette biraz daha farklı bir yol izah edildiğine denk geldim.

Önce uçbirim açtım. su root komutu ile root oldum. Nautilus un yüklü olmadığını gördüğümde sudo apt-get install nautilus komutu ile nautilus u yükledim. Ardından sudo -H nautilus komutu ile tam yetki ile donatılmış dosyalar penceresinin açılmasını sağladım. Tam yetki ile donatılmış dosyalar penceresini kapatmadan, sağ tarafa alarak, masaüstündeki kesmek ya da kopyalamak istediğimiz dosyanın üzerinde sağ tıklayıp kes dedim. sudo -H nautilus komutu ile açtığımız pencerede /usr/share/backgrounds dosya yoluna sahip backgrounds klasörünün içine girip mouse ile tıklayarak yapıştır dedim. Kopyalamak ya kesmek istediğim dosyalara ilişkin kopyalama ya da kesme, yapıştırma işlemlerini tamamladıktan sonra backgrounds klasörünün ve açık olan uçbirimin sağ üst köşesindeki çarpı işaretine tıklayıp çıkarak işlemi bitirdim.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.