Masaüstü görselleri


(Sezgin MENDİL) #1

lk gözağrım, Beni linux ile tanıştıran dağıtım: Pardus 17.1 Gerçekten çok beğendim.


Masaüstü Görselleri Kategorisi Hakkında
(Sezgin MENDİL) #2

Pardus 17.1 XFCE Dosya yöneticisi olarak nemo kullanıyorum, daha kullanışlı ve özellikli. Masaüstü resmi kendi fotoğrafımdır.


(ÖMER BURAK GEDİK) #3

https://hizliresim.com/Oy1174
Deepin masaüstü


(Yücel Tanış) #4

DDE Depin Masaüstü


(Sezgin MENDİL) #5

Pardus KDE paketlerini kurdum. XFCE paketlerinin hepsini kaldırdım ve KDE li pardus çok başarılı şekilde çalışıyor. Performans firefox haricinde çok iyi. Firefox da 5 sekmeden sonra biraz ram ve işlemci kullanımı artarak fan sesi yükseliyor.


(Samed Köroğlu) #6

En iyisi kde zaten hocam, xfce ile iyice saçmaladılar… Yalnız bir sorum olacak, xfce paketlerinin hepsini nasıl kaldırdınız synaptic yolu ile mi ? Ben de xfce üzerine kde plasma kurmuştum, session screeni değiştirmek için (Plasma’nın session ekranını kullanmak istemiştim sadece) xfce yazılımlarını silmek istedim sonra birdaha açtığımda sistemi plazmayı görmemişti maalesef… Yani xfce sistemin temel bileşeni olarak geldiği için oldu galiba bunlar… Siz ne dersiniz ?


(Sezgin MENDİL) #7

Ben bir süre KDE olarak kullandım ama şimdi XFCE deyim. Daha hızlı ve performanslı olduğu için. XFCE paketlerini synaptic ile kaldırdım ama tamamını kaldırmadım. Çünkü bir paketi kaldırmak için işaretlediğimde bağımlılıkları gösteriyordu ve sistemi etkileyecek olan paketler de vardı. %90 kaldırdım diyebilirim.


(Samed Köroğlu) #8

Ben hız ve performanstan ziyade (Linux’u ağır işlerde kullanmıyorum, en fazla kod yazma) görselliğe önem verdiğim için KDE Plazma’ya geçtim. Ve hani tamamiyle XFCE görsellerini kaldırıp KDE Plazma’yı default olarak getirmek istemiştim…


(Sezgin MENDİL) #9

KDE yi giriş ekranından öntanımlı yapıp XFCE masaüstü uygulamalarını da kaldırırsanız zaten sadece KDE masaüstü kalır ve XFCE uygulama ve görselleri ile karşılaşmazsınız.


(Samed Köroğlu) #10

Bi de öyle denerim bakalım, teşekkürler


(Mert KAYAOĞLU) #11

Bu pardus bir harika !


(Emin Fedar) #12

Screenfetch’in diğer hali çok daha iyiydi, bu çok kötü gözüküyor, logoyla alakası yok. Bunu düzeltecek misiniz? @Yunusemre


(Yunusemre Şentürk) #13

@eminfedar diğer hali hangisi hocam.

Şu mu


(Emin Fedar) #14

Bu evet. En azından logodan oluşturulmuş bir karakter resmi. Diğeri paintte çizilmiş gibi duruyor hocam.


(Yunusemre Şentürk) #15

Hocam bence bir anket başlatın şahsen üstteki daha iyi. Geçen sene uğraşmıştık bunla hatırlıyorum da ben sadece bana geleni patchledim.

Ekleme: Konusu bile duruyormuş

Şimdi gördüm oraya da yazmışsınız. :slight_smile:

Zevk renk …

Hiç takılmayalım bence.


(Emin Fedar) #16

Elbet, o kadar mühim değil tabi de. Öylesine işte :smiley:


(system) kapatıldı #17