Masaüstü görselleri

lk gözağrım, Beni linux ile tanıştıran dağıtım: Pardus 17.1 Gerçekten çok beğendim.

3 Beğeni

Pardus 17.1 XFCE Dosya yöneticisi olarak nemo kullanıyorum, daha kullanışlı ve özellikli. Masaüstü resmi kendi fotoğrafımdır.

2 Beğeni

https://hizliresim.com/Oy1174
Deepin masaüstü

1 Beğeni

DDE Depin Masaüstü

2 Beğeni

Pardus KDE paketlerini kurdum. XFCE paketlerinin hepsini kaldırdım ve KDE li pardus çok başarılı şekilde çalışıyor. Performans firefox haricinde çok iyi. Firefox da 5 sekmeden sonra biraz ram ve işlemci kullanımı artarak fan sesi yükseliyor.

2 Beğeni

En iyisi kde zaten hocam, xfce ile iyice saçmaladılar… Yalnız bir sorum olacak, xfce paketlerinin hepsini nasıl kaldırdınız synaptic yolu ile mi ? Ben de xfce üzerine kde plasma kurmuştum, session screeni değiştirmek için (Plasma’nın session ekranını kullanmak istemiştim sadece) xfce yazılımlarını silmek istedim sonra birdaha açtığımda sistemi plazmayı görmemişti maalesef… Yani xfce sistemin temel bileşeni olarak geldiği için oldu galiba bunlar… Siz ne dersiniz ?

Ben bir süre KDE olarak kullandım ama şimdi XFCE deyim. Daha hızlı ve performanslı olduğu için. XFCE paketlerini synaptic ile kaldırdım ama tamamını kaldırmadım. Çünkü bir paketi kaldırmak için işaretlediğimde bağımlılıkları gösteriyordu ve sistemi etkileyecek olan paketler de vardı. %90 kaldırdım diyebilirim.

Ben hız ve performanstan ziyade (Linux’u ağır işlerde kullanmıyorum, en fazla kod yazma) görselliğe önem verdiğim için KDE Plazma’ya geçtim. Ve hani tamamiyle XFCE görsellerini kaldırıp KDE Plazma’yı default olarak getirmek istemiştim…

KDE yi giriş ekranından öntanımlı yapıp XFCE masaüstü uygulamalarını da kaldırırsanız zaten sadece KDE masaüstü kalır ve XFCE uygulama ve görselleri ile karşılaşmazsınız.

Bi de öyle denerim bakalım, teşekkürler

Bu pardus bir harika !

1 Beğeni

Screenfetch’in diğer hali çok daha iyiydi, bu çok kötü gözüküyor, logoyla alakası yok. Bunu düzeltecek misiniz? @Yunusemre

@eminfedar diğer hali hangisi hocam.

Şu mu

2 Beğeni

Bu evet. En azından logodan oluşturulmuş bir karakter resmi. Diğeri paintte çizilmiş gibi duruyor hocam.

Hocam bence bir anket başlatın şahsen üstteki daha iyi. Geçen sene uğraşmıştık bunla hatırlıyorum da ben sadece bana geleni patchledim.

Ekleme: Konusu bile duruyormuş

Şimdi gördüm oraya da yazmışsınız. :slight_smile:

Zevk renk …

Hiç takılmayalım bence.

1 Beğeni

Elbet, o kadar mühim değil tabi de. Öylesine işte :smiley:

1 Beğeni