masaüstü ortamı gelmiyor

pardus açınca tty1 ekranı geliyor daha sonra 1sn geçtikten sonra login tty1 yazısı siliniyor ve orada sadece imleç yanıp sönüyor bu haldeyken şifre girmeyide denedim olmadı. Benim sorunum pc açılışında boot sırasını değiştirdikten sonra oldu. Tekrar eski sırasına koydum yine aynı düzelmedi. Bazende imleç menüsü gelmeden rescue grub bilmemde device not found yazıyor.

edit: ctrl alt f1 ile login oldum fakat hiçbir şekilde masaüstü ortamını geri getiremedim önerilerinizi bekliyorum
kısaca lightdm çalışmıyor gibi gözüküyor yada bir sebepten başlatılamıyor. Nvidia sürücüsüyle bir alakası var mı ondanda tam emin değilim

1 Beğeni

Berk,

Sizin grub ayarlariniz bozulmus. Saniyorum forum icerisinde bunu duzeltme ile alakali icerikler mevcut,
aksi takdirde basit bir Google aramasi ile de istediginiz sonuca ulasabilirsiniz.

2 Beğeni

forumdaki konulardan haberim var önerileri denedim olmadı. Grubun bozulduğunu düşünmüyorum çünkü win10 a girebiliyorum çift sistem yüklü.

1 Beğeni

NVIDIA driverı kurmayı denedikten sonra mı böyle oldu? Aynı hatayı ben NVIDIA driverı çalıştırmaya çalıştığımda alıyorum.

1 Beğeni

Parola girdikten sonra startx yazmayı denermisin.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.