Masaüstü uygulama geliştirme

selam ben windows ta iken visual stüdio ile c# üzerinden masaüstü uygulama yapıyordum (düşük seviyeli) pardusa geçtim sonuçta miili değerimiz sayılır ama pardusta buna benzer uygulama bulamadım c# olması sorun değil tabi python veya c++ da olur pardus üzeri çalışan masaüstü uygulama yapmak istiyorum kendimi geliştirme amaçlı ama bulamadım bir türlü pardus mağazada buluduğum birkaçtane program buldum (anjuta) ama derleme sorunu yaşıyorum terminal üzeri oluyor yaptığım uygulamayı görüp deneyemiyorum bide (Qt creator) var bunda ise proje oluşturayım diyorum (kit) falan var orada takılıyorum proje bile oluşturamıyorum bildiğiniz masaüstü uygulama yapabilecek program derleyici falan varsa yardım ederseniz sevinirim teşekkürler (uzun oldu biraz kusura bakmayın derdimi tam olarak anlatmak istedim :slight_smile: )

https://forum.pardus.org.tr/search?q=qt%20creator sonuçlarına bakarak düzeltebilirsiniz.
Ayrıca lazarus kurabilirsiniz. Arama yaparak forumda birçok cevap bulabilirsiniz.

2 Beğeni

çok teşekkür ederim hocam qt creator dışında önerebileceğiniz bir derleyici falan varmı peki

Yazdığınız dile göre değişir forumdan arama yapabilirsiniz.

1 Beğeni

teşekkürler hocam ilginiz için

Forumdaki şu paylaşımda anlatılan şekilde Mono ve MonoDevelop kurabilirsiniz.
Mono’nun GTK desteği sayesinde C# dilini kullanarak grafik arayüzlü masaüstü uygulamaları geliştirilebiliyor. GTK# ile geliştirme yapmak, WinForms uygulaması geliştirmek kadar kolay. Hem kod düzenleyicisi hem de görsel tasarımcısı var. Denemenizi tavsiye ederim.

Yakında Pardus’ta C# kullanımıyla ilgili bir konu açıp, nasıl yapıldığını ve deneyimlerimi anlatmayı düşünüyorum.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim hocam sağolun

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.