Mause kalemi programı

Arkadaşlar uzaktan eğitimde canlı derslerde özellikle pdf kitap ya da Libreoffice dokümanları üzerinde işaretleme yapmak, yazı yazmak için Pardus’da kullanabileceğimiz bir program var mı ?

Selamün Aleyküm
Hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?
Eğer Gnome kullanıyorsanız şu eklentiyi deneyebilir misiniz?
https://extensions.gnome.org/extension/1683/draw-on-you-screen/

1 Beğeni

Xcfe kullanıyorum. Ardesia bir alternatif olabilir mi ? Kurmayı denedim ama beceremedim.

i3 pencere yöneticisi kullandığım için olsa gerek çalışmadı bende ama deb paketi oluşturdum. Deneyip geri dönüş yapabilirseniz ona göre anlatım başlıklı yeni konu açarız böylece.

1 Beğeni

Kurdum ama sadece yazı yazma bölümü çalışıyor. Kalemler ile çizim kısımlarını çok uğraştım ama çalıştıramadım.

pardus kalemden de ötesi

1 Beğeni

Bu program Pardus yüklü bir bilgisayarda çalışır mı?

1 Beğeni

E-Tahta pardus yüklü bilgisayarımda çalıştı. Benim konfigürasyon biraz düşük olduğu için eklenti çalışırken bilgisayarda donmalar oluyor.

https://bayramkarahan.blogspot.com/2019/02/parduskalem.html
pardus kalem deneyebilirsiniz

1 Beğeni

hakan@Tigin:~$ cd İndirilenler/
hakan@Tigin:~/İndirilenler$ sudo dpkg -i PardusKalem_2_amd64.deb
[sudo] password for hakan:
(Veritabanı okunuyor … 295440 dosya veya dizin kurulu durumda.)
Paket açılacak: PardusKalem_2_amd64.deb …
Paket açılıyor: parduskalem (2) …
dpkg: PardusKalem_2_amd64.deb arşivi işlenirken sorun yaşandı (–install):
e-tahta 1 paketinde de bulunan ‘/usr/bin/lib/libcups.so.2’ dosyasının üzerine yazılmaya çalışılıyor
dpkg-deb: hata: yapıştır alt süreci (Veri alınamıyor) sinyali ile sona erdirildi
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
PardusKalem_2_amd64.deb
hakan@Tigin:~/İndirilenler$ sudo dpkg --force-all -i PardusKalem_1_amd64.deb komutunu veriniz…
dpkg: hata: ‘PardusKalem_1_amd64.deb’ arşivine ulaşılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok
hakan@Tigin:~/İndirilenler$

sudo dpkg --force-all -i PardusKalem_2_amd64.deb

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.